سلامت

اختصاص بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی به تعرفه گذاری خدمات پرستاری

اختصاص بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی به تعرفه گذاری خدمات پرستاری

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، محمد میرزابیگی افزود: هر سال بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اختصاص خواهد یافت؛ شروع اجرای قانون را از چند روز قبل اعلام کرده‌اند و مقرر شده است که فعلاً کارانه فعلی را ضرب در ۲.۲ کنند و مبلغ حاصله را به صورت علی الحساب به پرستاران پرداخت کنند.

 وی اظهار داشت: الان شاهد این اتفاق هستیم که وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی مبلغی را در اختیار پرستاران قرار می‌دهند و قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، ‌ تمام زیرساخت‌های لازم و توصیه‌های رهبری و بودجه موردنیاز برای اجرای کامل را دارد.

میرزابیگی تصریح کرد:  کای پرستاری و ارزش نسبی خدمات پرستاری (سیاست به کارگیری کا)، ‌دو آیین‌نامه در وزارت بهداشت دولت قبلی و یک آیین نامه در دولت فعلی در شورای عالی بیمه سلامت به تصویب رسیده است و رئیس جمهور نیز آن را اعلام و ابلاغ کرده‌اند.

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت : اکنون پرستاران بابت قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری ۱۰ هزار میلیارد تومان از وزارت بهداشت و بیمه‌ها طلب دارند که تا پایان سال باید دریافت شود.

میرزابیگی تأکید کرد:‌ اگر تا پایان سال ۱۰ هزارمیلیارد تومان به پرستاران برسد شروع خوبی است اما اگر قرار باشد که این هزینه‌ها پرداخت نشود و یا روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با این آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها به درستی و بادقت برخورد نکنند جای گله‌مندی وجود دارد زیرا جامعه پرستاری متوجه نمی‌شود که پولی که دریافت می‌کند از کجاست.

وی ادامه داد:‌ هر سال بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اختصاص خواهد یافت؛ شروع اجرای قانون را از چند روز قبل اعلام کرده‌اند و مقرر شده است که فعلاً کارانه فعلی را ضرب در ۲.۲ کنند و مبلغ حاصله را به صورت علی الحساب به پرستاران پرداخت کنند.

میرزابیگی خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار نفر تمدید طرحی وجود دارد که پیگیر مسائل آنها هستیم و اخبار مربوطه را در آینده اعلام خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا