بین الملل

ادعای ترکیه در ساخت سامانه دفاع هوایی رقیب موشک اس-۴۰۰

ادعای ترکیه در ساخت سامانه دفاع هوایی رقیب موشک اس-۴۰۰

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، یک مقام ارشد دفاعی ترکیه روز دوشنبه از آزمایش سامانه دفاع هوایی بومی این کشور که از آن به عنوان رقیب سامانه «اس-۴۰۰» یاد می‌شود، خبر داد.

به نوشته روزنامه «دیلی صباح» «اسماعیل دمیر» رئیس ریاست صنایع دفاعی  ترکیه در حاشیه جشنواره “تکنوفست” در جمهوری آذربایجان گفت: «توسعه سامانه موشکی دفاع هوایی دوربرد “سپر” ترکیه با موفقیت ادامه دارد و به زودی آزمایش جدیدی انجام خواهد شد».

دمیر گفت: «در حالی که ترکیه پروژه‌های بلندپروازانه ای را پیش می‌برد و به آنها دست می‌یابد، ما نیز روحیه وحدت، باهم بودن و موفقیت را در این کشور برقرار کنیم.»

دمیر با بیان اینکه آزمایشات در پروژه دفاع موشکی سپر یکی پس از دیگری ادامه دارد، گفت: «هر آزمایش به معنای آزمایش یک قابلیت جدید، افزودن یک قابلیت جدید به این سامانه، توسعه قابلیت‌ها و یا یک قدم جلوتر بردن آن است.»

وی مدعی شد که همه آزمایش‌ها بسیار موفقیت‌آمیز بوده است. دمیر گفت که با چنین پروژه‌هایی، ترکیه به طور کامل از مباحثی در زمینه موشک‌های  پاتریوت خود را کنار می‌کشد.

پروژه ساخت دفاع موشکی سپر توسط غول‌های صنایع  دفاعی ترکیه، شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه و موسسه تحقیق و توسعه صنایع دفاعی ترکیه هدایت می شود.

سامانه سپر که برای محافظت از تاسیسات راهبردی در برابر حملات دشمن در محدوده دفاع هوایی منطقه‌ای توسعه یافته است، امکان دفاع هوایی در برد طولانی را فراهم می کند.

علاوه بر سامانه دفاع هوایی سیر که انتظار می‌رود رقیب سامانه «اس-۴۰۰» روسیه باشد، سامانه‌های دفاع هوایی دیگری نیز وجود دارد، که قرار است یک دفاع هوایی لایه‌ای را برای ترکیه فراهم کنند.

وبگاه« احوال»  نیز چندی قبل گزارش داد که صنایع هوافضای دولتی ترکیه مرحله اول ساخت اولین جنگنده پنهانکار نسل پنجم را به پایان رسانده است. «تمل کوتیل» مدیر عامل صنایع هوافضای دولتی ترکیه با اعلام این خبر در توییتی نوشت که هر قدمی که ما برای بقای کشورمان برمی‌داریم بسیار معنادار و ارزشمند است. وی از کسانی که با تلاش و اشتیاق همین مسیر را پیمودند، تشکر کرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا