کهگیلویه و بویراحمد

استاندار بر مزار ۳۱ شهید ده‌برآفتاب/آقای مدیرکل و پیمانکار؛ وعده شما اینجا ثبت شده است!

استاندار بر مزار ۳۱ شهید ده‌برآفتاب/آقای مدیرکل و پیمانکار؛ وعده شما اینجا ثبت شده است!

به گزارش یولن از یاسوج، بی‌شک یکی از روستاهای خاص در کل کشور روستای ده برآفتاب در شهرستان بویراحمد است که در دوره دفاع مقدس تناها با داشتن هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت سادات ده برآفتاب، تعداد ۳۱ شهید تقدیم اسلام و میهن کنند!!.

به عبارتی از هر ۵۰ سادات ده برآفتابی یک نفر در دفاع مقدس به شهادت رسیده که این آمار منهای تعداد جانبازان و ایثارگران ده برآفتاب است و شاید بتوان گفت هر خانواده سادات ده برآفتابی ۲ تا ۳ ایثارگر در قالب‌های مختلف، شهید، آزاده، رزمنده و جانباز داشته است که در کل کشور این یک آمار بی نظیر به شمار می رود.

اما به هر دلیل سادات ده برآفتابی که برای دفاع از وطن، ناموس، شرف و عزت ایران از جان خود مایه گذاشتند و از هر ۵۰ نفر یک نفر به شهادت رسیده‌اند مورد بی‌مهری دولت‌ها به خصوص دولت های خاص قرار گرفتند و ده برآفتاب به دلیل ارزشی و انقلابی بودن مردم کاملا از یاد مسئولان به خصوص دولت‌های خاص رفته است.

در همه سال‌های اخیر و در سفر مسئولان استانی و کشوری از جاده یاسوج- سی سخت بر سر راه ده برآفتاب تاکنون به یاد نداریم که ده بر آفتابی‌ها بر سر راه مدیران حاضر شده و یا سد معبر کنند و مطالبه‌ای از آن‌ها داشته باشند یا اینکه برای رفع کمبودها و نواقص و بی مهری‌های سیاسی موضوع شهدا و ۳۰ لاله و کبوتر خونین بال خود را پیش بکشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدید اخیر خود از برخی پروژه‌های راهسازی بویراحمد و دنا برسر راه یاسوج سی‌سخت به گلزار شهدای ده برآفتاب رفت تا عرض ارادت و فاتحه ای نثار شهدای این دیار کند.

هنگام زیارت قبور ۳۱ شهید در روستای ده برآفتاب استاندار از وضعیت نامطلوب و نامناسب گلزار شهدای این روستا اظهار نگرانی کرد و دستور داد که هر چه سریعتر سقف گلزار شهدا ساماندهی شود و از نفوذ آب جلوگیری گردد.

بعد از ابراز ناراحتی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی و پیمانکار جاده سی‌سخت قول دادند به صورت ضربتی وارد عمل شده و با کنار گذاشتن اعتبار ۵۰ میلیون تومانی برای رفع این مشکل کمک کنند که خبرنگار یولن حاضر در این این بازدید ضمن پیگیری کامل این وعده مسئولان و پیمانکار به صورت متناوب تا یک ماه آینده و به صورت میدانی پیگیر این وعده خواهد بود تا به مانند و عده‌‌های دیگر مسئولان گرفتار گذر زمان نشود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا