اخبار ورزشی

اعتراض قهرمان المپیک به انتخاب بهترین ورزشکار سال/فروغی: منطق فدراسیون جهانی زیر سوال رفت

به گزارش خبرنگار ورزشی یولن، جواد فروغی در خصوص شرایط تپانچه، عنوان کرد: تیراندازی بعد از مراحل ترقی که در المپیک آغاز شد، در مرحله تثبیت است اگر این مرحله را در یکی دو سال که زمان‌های طلایی برای تیراندازی است و در مسابقات آینده و تا المپیک پاریس حفظ کنیم بسیار عالی خواهد بود. 

ملی‌پوش طلایی کشورمان در المپیک توکیو درباره معرفی ورزشکاران بورسیه و اینکه نام شما و کرم‌زاده در لیست بود اما این اسامی تغییر کرد و در نهایت کرم‌زاده معرفی شد، آیا شما در جریان بودید، تصریح کرد: در ابتدا خیر اما زمانی که تصمیم‌گیری شد به این مسئله واقف شدم. با آقای مبینی تماس گرفتم و اعتراضم را اعلام کردم، او هم گفت پیگیری می‌کند اما ظاهرا اسم اعلام شده بود. با آقای صالحی‌امیری هم تماس گرفتم و اعتراض کردم. گفتم در تیراندازی تکلیف نفری که شانس مدال و سهمیه دارد کاملا مشخص است، با وجود تصمیم‌گیری امیدوارم تغییراتی بدهند. 

فروغی در پاسخ به این سوال که در مسابقات جام ریاست لهستان ورزشکار آلمانی به عنوان نفر برتر انتخاب شد و به نظر می‌رسید این انتخاب خلاف انتظارات بود، خاطرنشان کرد: به نظرم این انتخاب اشتباه بود و مقامات جهانی هم روی آن صحه گذاشتند. همان شب من اعتراض خودم را به ۵  تا ۷ نفر از هیات رئیسه رساندم. همه آنها به اتفاق گفتند بهترین ورزشکار سال تو هستی اما خروجی از این جلسه براساس تاکید رئیس و دبیر فدراسیون جهانی بود مبنی بر اینکه ورزشکاری که در این مسابقات طلای انفرادی بگیرد، بهترین ورزشکار سال خواهد بود.

وی افزود: عنوانی که برای بهترین ورزشکار سال گذاشته بودند زیر سوال رفت. نه فقط ما بلکه افراد دیگری هم به این انتخابات معترض بودند. من گفتم شما می‌توانستید عنوان را تغییر دهید مثل برترین ورزشکار جشنواره نه اینکه برترین ورزشکار سال. برای اعضای هیات رئیسه مثالی زدم و گفتم انتخاب شما مانند این است که فیفا برای انتخاب بهترین ورزشکار سال بین مسی، رونالدو و … سابقه چند ساله آنها را کنار بگذارد و با برگزاری مسابقه در یکی دو روز بهترین فوتبالیست انتخاب شود، آیا این درست است؟ 

قهرمان تپانچه جهان و المپیک با اشاره به شرایطی که برای اعتراض وجود دارد، یادآور شد: ما ۳ کانال برای اعتراض داریم؛ فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی، کمیته ملی المپیک به IOC و کنفدراسیون هندبال آسیا که اگر جواب نگیریم باید به سمت فضای مجازی برویم. اعتراضات به آنها رسیده و پاسخ‌هایی داده‌اند هر چند من روی جواب آنها یک نام می‌گذارم، “دفاع کورکورانه از یک تصمیم جاهلانه”. این انتخاب منطق خود آنها را هم زیر سوال بود. پاسخ‌ها هم این بود که ما می‌دانیم تو بهترین ورزشکاری چون ۳-۴ مسابقه بیشتر برگزار نشده و همه طلاها برای من بوده است. در سایت جهانی هم ببینید تنها کسی که امتیاز ۸ هزار را دارد من هستم. با وجود احترامی که برای ورزشکار آلمانی قائل هستم جایزه عنوان بهترین ورزشکار سال نباید به او می‌رسید. 

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا