فرهنگ و هنر

اعلام اولویت جدید حج تمتع برای سومین‌بار/ دارندگان فیش حج تا ۲۷ مهر ۱۳۸۶ فراخوانده شدند

اعلام اولویت جدید حج تمتع برای سومین‌بار/ دارندگان فیش حج تا ۲۷ مهر ۱۳۸۶ فراخوانده شدند

به گزارش خبرنگار حج و زیارت یولن، اولویت جدید حج تمتع ۱۴۰۱ پس از تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌های حج تمتع اعلام شد. بر همین اساس، زائرانی که متولد ۱۰ تیر ۱۳۳۶ به بعد هستند و فیش حج ۲۷ مهر ۱۳۸۶ به قبل دارند، فراخوانده شدند تا در کاروان‌های باقی مانده حج تمتع سال جاری ثبت‌نام کنند.

البته در برخی از استان‌ها با توجه به ظرفیت کاروان این تاریخ متفاوت است، به طوری که در استان خراسان رضوی تاکنون اولویت دهم مردادماه ۱۳۸۶ به قبل و در برخی از استان‌ها نیز تا پایان مرداد ۱۳۸۶ اعلام شده است.

اعلام اولویت جدید حج تمتع برای سومین‌بار/ دارندگان فیش حج تا 27 مهر 1386 فراخوانده شدند

سازمان حج و زیارت از هجدهم خردادماه که ثبت‌نام از مشمولان حج تمتع سال جاری را آغاز کرد، افرادی که فیش حج تمتع تا ۲۲ خرداد ۱۳۸۶ به قبل داشتند، فراخواند که پس از مدتی به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌ها، اولویت فیش حج تمتع را به اول مرداد ۱۳۸۶ به قبل تغییر داد و در این مدت بیش از ۹۸ درصد ظرفیت کاروان‌ها تکمیل شد.

اما اکنون در حالی که کمتر از ۲ درصد ظرفیت کاروان‌ها خالی است، سازمان حج و زیارت برای سومین‌بار اولویت جدید اعلام کرد و افرادی که تا ۲۷ مهر ۱۳۸۶ به قبل فیش حج تمتع دارند نیز می‌توانند در حج امسال ثبت‌نام کنند. البته همه این افراد باید در حج تمتع ۱۳۹۹ ثبت‌نام کرده باشند.

اعلام اولویت جدید حج تمتع برای سومین‌بار/ دارندگان فیش حج تا 27 مهر 1386 فراخوانده شدند

علاوه بر این، با توجه به الزام ثبت‌نام مشمولان حج تمتع در کاروان‌های شهرهای خود، پیش‌بینی شده که زائران شهرها امکان ثبت‌نام در کاروان‌های استان خود را نیز داشته باشند.

به گزارش فارس، امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از کشورمان به حج تمتع مشرف می‌شوند که اعزام زائران نیز بر اساس برنامه در نظر گرفته شده، از ۲۳ خردادماه آغاز می‌شود. هزینه حج تمتع نیز متوسط ۳۷ میلیون تومان است که افرادی که مشمول حج تمتع ۹۹ بوده و کمتر از ۶۵ سال دارند، می‌توانند به حج تمتع امسال مشرف شوند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا