کرمان

افتتاح شعبه شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان در کرمان

افتتاح شعبه شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان در کرمان

به گزارش یولن از کرمان، یدالله موحد رئیس کل سابق دادگستری استان کرمان در  آیین افتتاح شعبه حل اختلاف ویژه زرتشتیان با اشاره اینکه همه ما در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی در کمال آسایش و آرامش، همزیستی بسیار خوبی داریم، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمامی ابعاد به موضوع اقلیت های مذهبی توجه ویژه ای داشته است.

وی با اشاره به راه‌اندازی شعبه حل اختلاف ویژه زرتشتیان در کرمان، عنوان کرد: حل  فصل دعاوی و اختلافات خارج از سیستم قضایی بسیار ارزشمند است و اثرات مثبت فراوانی از جمله در زمینه کاهش مراجعات به دادگستری، کاهش هزینه‌ها برای اصحاب دعوا، سرعت در دادرسی‌ها و … دارد.

موحد خاطرنشان کرد: شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان در کرمان زمینه ای را فراهم می‌آورد که تصمیمات عادلانه‌تری موافق با آداب، رسوم فرهنگ و مسائل اختصاصی این قشر در مسیر حل و فصل اختلافات اتخاذ شود و این موضوع به عدالت نزدیک‌تر است.

موحد، همکاری معتمدان و متنفذین جامعه زرتشتیان با دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف را مورد تقدیر قرار داد و تاکید کرد: راه‌اندازی شورای حل اختلاف زرتشتیان اقدامی گران‌بها و ارزشمند است و صرف‌نظر از تعداد پرونده‌ها، پیام مثبتی برای جامعه دارد.

وی تصریح کرد: امانت‌داری در شعبه ویژه حل اختلاف زرتشتیان در تحقق و اجرای عدالت، حسن رفتار با مراجعان و حل اختلافات بدون نیاز به مداخلات قضایی نمود می‌یابد.

نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی نیز از پیگیری‌ها و حمایت‌های رئیس کل دادگستری استان و معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان تقدیر کرد و گفت: یکی از شاخصه‌های عدالت، در حوزه حقوقی و قضایی است که از نیازهای انسان امروزی به شمار می‌رود و تشکیل شورای حل اختلاف زرتشتیان نیز در همین راستا انجام می‌شود.

اسفندیار اختیاری افزود: چهارمین شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان پس از استان‌های یزد، شیراز و تهران در کرمان به عنوان یکی از استان های مهم زرتشتی نشین راه اندازی شده است.

مهدی تقیزاده معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه در راستای استفاده از ظرفیت‌های مردمی از سال گذشته، انجمن زرتشتیان برای راه‌اندازی شوراهای حل اختلاف پیگیری کرده است، تاکید کرد: این شورا از امروز کار خود را در کرمان آغاز کرده و اقدامات اداری لازم نیز به‌منظور فعالیت هرچه بهتر این شورا انجام می‌شود.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ب


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا