سلامت

افزایش پایگاه‌های اورژانس کشور به ۲۰۰ پایگاه/ اورژانس باید هوشمند شود

افزایش پایگاه‌های اورژانس کشور به ۲۰۰ پایگاه/ اورژانس باید هوشمند شود

به گزارش یولن از وزارت بهداشت، بهرام عین‌اللهی روز چهارشنبه در آیین بهره‌برداری از پایگاه‌ها و ناوگان اورژانس کشور اظهار داشت: اکنون  ۲۵ هزار نیروی اورژانس در پایگاه‌های کشور فعالیت دارند و باید گفت که پرسنل این مجموعه همواره در روزهای تعطیل مشغول خدمت‌رسانی به مردم بوده و هستند.

وی با بیان اینکه اورژانس کشور باید هوشمند شود، تصریح کرد: ما به سمت بهره‌برداری از فناوری‌های روز پیش رفته‌ایم و ارسال نوار قلبی مصدوم به مرکز درمانی کار بزرگی است.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: اورژانس و خدمات آنان از جمله انتقال بیماران از مهمترین خدمات وزارت بهداشت است. امروز که سربازان قهرمان اورژانس و ایران خودرو در کنار هم قرار گرفتند، باید سعی کنیم مملکت را به خودکفایی برسانیم.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: امروز یک پایگاه اورژانس هوایی، یک آشیانه اورژانس هوایی، ۲۰ اتوبوس آمبولانس و ۵۶ دستگاه آمبولانس رونمایی شد، البته یکی از نیازهای اساسی اکنون کشور داشتن آمبولانس برای مناطق سخت‌گذر است.

مذاکره با وزیر بهداشت عراق برای اربعین

وی در ادامه با بیان اینکه حماسه اربعین مقدمه‌ای برای ظهور امام عصر (عج) و سربازان ایشان است، اظهار داشت: وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر مراسم اربعین حسینی امسال با همه توان و قوا کمک خواهد کرد و در این راستا دیروز با وزیر بهداشت کشور عراق مذاکره‌ای انجام شد. 

عین‌اللهی تصریح کرد: امسال هم پرسنل اورژانس کشور همزمان با اربعین حسینی در خدمت زائران اباعبدالله الحسین (ع) خواهند بود. 

وی افزود: تحریم‌های ناجوانمردانه ای در شرایط بیماری کرونا اعمال شد اما مردم اما در اوج تحریم‌ها مردانه ایستادند و امروز به سمت خودکفایی پیش می‌رویم. 

به گزارش یولن، همزمان با اولین روز از هفته دولت و با وزیر بهداشت در راستای حمایت از تولیدات داخلی، از ۵۶ دستگاه ون آمبولانس و ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس که توسط شرکت ایران خودرودیزل ساخته شده، رونمایی شد.

گفتنی است این تعداد آمبولانس به مناسبت مراسم اربعین در مرزهای ۸ گانه جمهوری اسلامی ایران مستقر و پس از پایان ماموریت، تحویل دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌شود.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا