سمنان

افزایش ۸ مگاوات برق به ظرفیت تولید برق کشور

افزایش ۸ مگاوات برق به ظرفیت تولید برق کشور

به گزارش یولن از سمنان، صبح امروز هم‌زمان با دهه مبارکه فجر در مراسمی با حضور استاندار سمنان و مسؤولان استان و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان در شهرستان گرمسار، پروژه افزایش هشت مگاوات برق به ظرفیت تولید برق استان سمنان به بهره‌برداری رسید.

سیدعلی‌اکبر صباغ، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان با اشاره به سرمایه‌گذاری ۵۹۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در این دو پروژه گفت: دو نیروگاه مقیاس کوچک در شهرستان گرمسار توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است که در این مرحله، ۸ مگاوات تولید برق خود را به شبکه سراسری برق متصل می‌کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان افزود: با بهره‌برداری رسمی از نیروگاه گازی پارسه ارتباط، ظرفیت تولید برق این واحد از سه به ۹ مگاوات افزایش خواهد یافت که این واحد خصوصی جهت تکمیل ظرفیت تولیدی خود، ۳۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از فاز اول نیروگاه گازی افق تأمین انرژی گفت: سرمایه‌گذار فوق، مجوز احداث نیروگاه گازی مقیاس کوچک تا ظرفیت ۱۲ مگاوات را از شرکت توانیر دریافت کرده است که با بهره‌برداری از فاز اول این پروژه با اعتباری معادل ۲۵۰ میلیارد ریال، ۲ مگاوات از برق تولیدی این نیروگاه، وارد مدار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان با اشاره به فراهم بودن زمینه جهت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه تولید برق در استان گفت: تاکنون بیش از ۲۴ مگاوات از طریق نیروگاه‌های تولید برق مقیاس کوچک در مناطق مختلف استان توسط بخش خصوصی ظرفیت‌سازی شده است.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/م


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا