همدان

اقدامات تربیتی کودک و نوجوان باید مستمر باشد

اقدامات تربیتی کودک و نوجوان باید مستمر باشد

به گزارش خبرگزاری یولن از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در جلسه شورای تربیت استان همدان با بیان اینکه مرکز تربیت کودک استان، وظیفه‌ هدایت‌گری و راهبری مجموعه‌های فعال در این عرصه را بر عهده دارد، اظهار کرد: امروز نیازمند طراحی درست اقداماتی هستیم که پاسخ‌گوی نیازهای دانش‌آموزان باشد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری اردوهای تربیتی بخشی از این کار است، گفت: طراحی زیرساخت مناسب برای انجام فعالیت‌های آموزشی و تربیتی مناسب با نسل جوان و نوجوان از اقداماتی است که باید به صورت ویژه در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

امام جمعه همدان با تأکید بر لزوم استفاده از مربیان توانا در عرصه ارتباط با دانش‌آموزان در اردوگاه‌های تربیتی، یادآور شد: با ایجاد فضای مناسب در اردوگاه‌های استان و استفاده از ظرفیت مربیان توانا، می‌توان این مراکز را در اختیار نهادها و دستگاه‌های دیگر نیز برای فعالیت‌های آموزشی و تربیتی قرار داد.

وی افزود: توانایی مربی در این عرصه بسیار مهم است، چرا که مربی در زمان مواجه با هزار دانش‌آموز، باید توانایی ارتباط گیری، صحبت و حتی پاسخگویی به شبهات را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه باید از همه اردوگاه‌های موجود در همدان برای انجام کار تربیتی به نحو احسن استفاده شود، یادآور شد: البته نباید فراموش کنیم کار در حوزه کودک و نوجوان تنها به برگزاری اردو خلاصه نمی‌شود و اردو یکی از ظرفیت‌ها در این عرصه مهم است.

وی با تأکید بر اینکه اقدامات تربیتی در حوزه کودک و نوجوان زمانی به نتیجه می‌رسد که فعالیت‌های آن مستمر باشد، گفت: امروز باید با  شناسایی همه اردوگاه‌ها در همدان، نسبت به تجهیز آن اقدام شود و حتی در این راه می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده کرد.

شعبانی با بیان اینکه برگزاری جلسات باید با خروجی مناسب همراه باشد، اظهار کرد: درست است در شرایط فعلی با مشکلات اقتصادی و بودجه‌ای روبرو هستیم، اما مگر نمی‌شود از ظرفیت‌های موجود به نحو احسن برای پیشبرد اهداف استفاده کرد؟ آیا تنها باید منتظر بودجه بود و اقدامی انجام نداد؟

وی با گلایه از اجرا نشدن برخی مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی توسط نهادهای مختلف در استان، یادآور شد: با وجود آنکه برخی از موضوعات در شورای فرهنگ عمومی با حضور و رأی مسئولان و مدیران مصوب می‌شود، اما در عمل شاهد هستیم که اقدام لازم صورت نمی‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: اگر مشکلی با طرح وجود دارد، باید در همان جلسه بیان شود، نه آنکه در آنجا مصوب و تایید شود، اما در مرحله اجرا و زمانی که دستگاه باید به وظیفه خود عمل کنند، متاسفانه کاری از پیش نمی‌رود، موضوعی که باعث ایجاد ناراحتی انسان می‌شود.

پایان پیام/ ۳۱۴۰/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا