فرهنگ و هنر

اقدام شورای عالی قرآن برای پی‌گیری منویات اخیر رهبر انقلاب

اقدام شورای عالی قرآن برای پی‌گیری منویات اخیر رهبر انقلاب

به گزارش یولن رهبر معظم انقلاب در طلیعه ماه مبارک رمضان در جمع قاریان، حافظان و اساتید قرآن کشور نکاتی درباره انس با قرآن، نکات فنی خطاب به قاریان و حافظان و همچنین رشد و رونق فعالیت‌های قرآنی خصوصاً در مساجد مطرح کردند.

محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن درباره دیدار با رهبر معظم انقلاب گفت: بعد از دوسال عدم توفیق دیدار حضوری قرآنیان با رهبر معظم انقلاب اسلامی به علت شرایط کرونایی، بحمدالله امسال این امکان فراهم شد تا تعداد محدودی از استادان، قاریان و حافظان ممتاز قرآن از استان‌های مختلف کشور در طلیعه ماه مبارک رمضان به این دیدار معنوی شرفیاب شوند.

بیانات رهبر معظم انقلاب روح تازه‌ای در کالبد جامعه قرآنی دمید

معاون اجرایی شورای عالی قرآن افزود: در این محفل نورانی که حدود سه ساعت به طول انجامید، پس از برنامه‌های تلاوت، تواشیح، دعا و مناجات که به زیبایی توسط هنرمندان قرآنی اجرا شد، بیانات ارزشمند و تخصصی مقام معظم رهبری، روح تازه‌ای را در کالبد جامعه قرآنی کشور دمید و موجی از انگیزه و نشاط را برای تلاش مضاعف فعالان این عرصه ایجاد کرد.

لزوم پی‌گیری بیانات رهبر انقلاب توسط چهره‌ها نهاد‌های قرآنی

میرزاجانی با بیان این که فرمایشات مهم و دقیق رهبر انقلاب در چند محور کلی شامل فیوضات ماه مبارک رمضان، انس با قرآن، نکاتی خطاب به قاریان قرآن و پیشنهادی برای گسترش فعالیت‌های قرآنی ایراد شد، گفت: ضمن این که شایسته است همه این منویات و تذکرات نصب العین آحاد عاشقان قرآن و ولایت و دست‌اندرکاران امر قرار گیرد، لازم است توصیه‌های ایشان خطاب به جامعه قرآنی به صورت ویژه توسط نهادهای قرآنی کشور و خود قاریان و حافظان عزیز پی‌گیری شود.

وی ادامه داد: در شورای عالی قرآن به عنوان یکی از نهادهایی که به سهم خود مأموریت و تکلیف در این زمینه دارد، پس از این دیدار، دو جلسه برگزار شد و بیانات مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

اقدام شورای عالی قرآن برای پی‌گیری منویات اخیر رهبر انقلاب

معاون اجرایی شورای عالی قرآن عنوان کرد: تحقق منویات معظم‌له، مستلزم اهتمام جدی و به میدان آمدن همه مجموعه‌ها و تشکل‌های قرآنی کشور، نهادهای فرهنگی و دستگاه‌های پشتیبانی کننده با تمام ظرفیت و توان است. شورای عالی قرآن در اولین اقدام، واکاوی ابعاد مختلف موضوع مهندسی تلاوت را که در کلام رهبری به زیبایی تبیین شد، در دستور کار هفدهمین نشست تخصصی سالانه خود در سال جاری قرار خواهد داد.

بررسی زوایای مهندسی تلاوت در نشست آتی شورای عالی قرآن

میرزاجانی افزود: از صاحب نظران، استادان و کارشناسان عرصه تلاوت درخواست می‌کنیم برای ورود هرچه پربارتر به این موضوع، نقطه نظرات و ملاحظات کلی و جزیی خود را با ما به اشتراک بگذارند. در این مقطع، ارائه این نظرات و مشورت‌ها می‌تواند به کیفیت و نحوه ورود به این مقوله و تبیین مطلوب آن در نشست هفدهم کمک کند. ان شاءالله در آینده نزدیک و پس از فراهم شدن مقدمات اولیه، چارچوب و محورهای جزئی و دقیق‌تری را ذیل موضوع مهندسی تلاوت مشخص و اعلام خواهیم کرد تا شرایط مشارکت علاقه‌مندان تسهیل شود.

وی گفت: در چند نشست تخصصی سال‌های گذشته، به برخی از زوایای مهندسی تلاوت و ویژگی‌های تلاوت استادانه پرداخته شد، اما در نشست امسال ضمن طرح مباحث تکمیلی، تلاش خواهد شد با نگاه و رویکرد کاربردی و عملی به این موضوع توجه شود.

میرزاجانی بیان کرد: پیام رسان‌های شورا با شماره ۰۹۱۹۲۱۰۴۰۱۹ برای دریافت نظرات و پیشنهادات علاقه‌مندان درنظر گرفته شده است.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن در مورد اجرایی کردن توصیه مقام معظم رهبری به تشکیل پایگاه‌های قرآنی در مساجد هم گفت: در صدد رایزنی و هماهنگی با نهادهای دارای مسئولیت در این حوزه هستیم.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا