تهران

امام جمعه پرند: در مقابل کمبودهای پرند سکوت نخواهم کرد/ برای حل مشکلات از تمام ظرفیت استفاده می‌کنم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری یولن از پرند، حجت‌الاسلام اسماعیل کاظمی امام جمعه شهر جدید پرند در خطبه‌های نماز جمعه ضمن رعایت خود و همگان به تقوای الهی در گفتار و عمل دعوت کرد و اظهار داشت: رعایت تقوی الهی و عملی از مهم‌ترین راهبردهای خروج از مسائل و مصائب و چالش‌های دنیای منتهی به ظهور است که گریبانگیر جوامع بشری شده است.

امام جمعه پرند در خطبه دوم با اشاره به سالروز شهادت تهرانی مقدم گفت: شهید تهرانی مقدم توانست اقتدار به معنای واقعی را ترجمه عینی کند، او شعار ما می‌توانیم را به همه ایرانیان دیکته کرد و ثایت کرد که در نظام مقدس جمهوری اسلامی بن‌بستی وجود ندارد چرا که ما یک سند راهبری امید به آینده داریم.

وی در بخش دیگری از خطبه ضمن ابراز تاسف به خاطر ناراحتی عده‌ای در شهرستان و گزارش‌هایی که به مقامات بالاتر در اعتراض به اقدام هفته گذشته بنده که به همراه نماینده شهرستان حجت‌الاسلام حسن نوروزی، سرهنگ ارشدی فرمانده سپاه ناحیه حیدر کرا پرند و جناب آقای علیش‌پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جهت نوکری و حل مشکلات مردم خدمت وزیر کشور رسیدیم گفت: اعتراض می‌کنند که چرا امام جمعه آمده است و در تقسیمات ارضی دخالت می‌کند، بنده عرض می‌کنم تقسیمات اراضی حرف ما نیست ما در حضور وزیر کشور از مطالبات مردم گفتیم نه از تقسیمات اراضی.

حجت‌السلام کاظمی ادامه داد: گناه این مردم چیست در شهری با بیس از ۳۰۰ هزار نفر دو کلانتری داشته‌ باشند که با هیچ مدل عدالتی سازگار نیست، آن‌وقت من سکوت اختیار کنم، اگر سکوت کنم، باید بمیرم!

وی ادامه داد: به بنده می‌گویند پایت را فراتر از گلیمت گذاشته‌ای، من عرض می‌کنم که گلیم من را آقا و مولایم امیرالمومنین علیه‌السلام ترسیم کرده است نه شماها. افتخار بنده در مسیر مطالبه‌گری برای این مردم تا روزی که جان در بدن دارم این مسیر را ادامه می‌دهم و از نوکری در این مسیر و مطالبه‌گری برای این مردم هیچ‌گاه خسته نخواهم شد.

امام جمعه شهر پرند گفت: چرا به عده‌ای برخورده که ما به دنبال رفع مشکلات چندین‌ساله مردم هستیم، چرا به من خرده می‌گیرید بروید و حساب و کتاب‌های خودتان را بررسی کنید و ببینید در این مدتی که پرند از مستعمرات شما بوده است برای این‌که خدمات اجتماعی به مردم برسد شماها چه کرده‌اید.

وی گفت: ۳ درصد از مالیات ارزش بر افزوده شهرک صنعتی پرند به شهرستان می‌رسد، گزارش دهید چقدر آن به شهرداری و مردم پرند می‌رسد؟ که شهرداری بتواند برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خودش به داد مردم برسد، تا به کی من به شهرداری و شورای شهر و شرکت عمران فشار بیاورم.

حجت‌الاسلام کاظمی ادامه داد: مقامات بالادستی پولی که حق مردم است را نمی‌دهند و بعد به بنده می‌گویند سکوت کن. چه سکوتی؟ من در این ساحت اگر سکوت اختیار کردم دیگر نماز جمعه که هیچ در نماز جماعت هم حاضر نیستم به من اقتدا کنید.

وی ادامه داد: آمده‌ام در این مسیر نوکری کنم، جان ناقابل که داده‌ام و باز هم می‌دهم، به قطرات خونی که در سوریه از این ناچیز ریخته شد سوگند در نوکری و اعتلای مردم و شهر شریف پرند آبروی خودم را هم با افتخار تقدیم می‌کنم و تا آخرین لحظه از پای نخواهم نشست.

امام جمعه پرند ادامه داد: ما را تهدید می‌کنند که مردم جاهای دیگر تحصن می‌کنند، مگر تنها راه‌کار تهدید است. پرند مولود جمهوری اسلامی ایران است، برای این مولود باید هزینه داد، عدالت این نیست که یک شهر در یک جای شهرستان جمع بشود و مردم جاهای دیگر از بی‌مهری و بی‌توجهی سالیان متمادی رنج ببرند.

وی ضمن ابراز تاسف گفت: شهری که ۳۲ هزار دانش‌آموز دارد و ما یک ناحیه آموزش و پرورش نداریم، آنوقت دم از فرهنگ می‌زنند. دستگاه فرهنگی این شهر و آموزش و پرورش آن در امورات خودشان مانده‌اند، کجا بودند کسانی که تا به‌حال کوتاهی کرده‌اند در حق مردم؟ چرا در شهر پرند با ۱۳۰۰ کادر آموزشی و ۳۲ هزار دانش‌آموز ناحیه آموزش و پرورش نداریم؟ استقرار ناحیه آموزش و پرورش به کجای امنیت و منفعت شما برمی‌خورد؟ چرا ظلم می‌کنید در حق مردم؟

حجت‌السلام کاظمی با توجه به ارقام و آمار ارائه شده توسط نیروی انتظامی پرند گفت: وزیر محترم کشور، سردار ارزشمند و جهادی جناب آقای اشتری به فکر امنیت شهر پرند باشید. الف‌بای حق شهروندی امنیت است.

وی در ادامه از مشکلات و کاستی‌های دیگر شهر پرند گفت: ما در این شهر یک ورزشگاه نداریم، یک زمین چمن، بیمارستان، خدمات اجتماعی و عمومی، سامانه حمل و نقل عمومی شهری و غیره نداریم، این موضوعات را به چه کسی باید بگوییم؟ این‌ها مطالبات مردم است، اینجا تریبون حلال مشکلات و این صدا صدای مردم است.

امام جمعه پرند تاکید کرد: این‌جا علنی اعلام می‌کنم برای حل مشکلات مردم به واسطه آبرویی که به واسطه این انقلاب پیدا کرده‌ام از تمام ظرفیت و روابط خودم استفاده می‌کنم و در ساحت نوکری برای مردم شریف پرند آرام و قرار نخواهم داشت.

حجت‌السلام کاظمی در پایان هم‌افزایی همه جریان‌ها و گروه‌ها و همه شخصیت‌ها را در این زمینه مطالبه می‌کنم تا ان‌شاء الله تعالی مشکلات و آنچه حق مسلم شهروندی مردم است برطرف بشود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا