بین الملل

امروز؛ دیدار ضد روسی سران «گروه ۷» و رئیس جمهور اوکراین

امروز؛ دیدار ضد روسی سران «گروه ۷» و رئیس جمهور اوکراین

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، در شرایطی که حمایت‌های کشورهای غربی از اوکراین و فشارهای آنها علیه روسیه ادامه دارد، سران گروه ۷ درصدد رایزنی ویدئویی با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین هستند.

کاخ سفید اعلام کرد، رهبران کشورهای عضو گروه ۷ شامل رئیس‌جمهور آمریکا به منظور نشان دادن حمایتشان از اوکراین، روز یکشنبه با ولودیمیر زلسنکی تماس ویدئویی برقرار می‌کنند.

دیدار سران آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و انگلیس با رئیس‌جمهور اوکراین در شرایطی انجام که قرار است روز دوشنبه (فردا) مراسم رژه «روز پیروزی» روسیه به مناسبت هفتادوهفتمین سالروز پیروزی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم برگزار شود.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد، تمرکز این دیدار بر آخرین تحولات «تجاوز روسیه به اوکراین» و روش‌های نشان دادن ادامه یکپارچگی گروه ۷ در پاسخ جمعی آنها از جمله از طریق اعمال هزینه‌های سخت علیه «جنگ پوتین» خواهد بود.  

بنا بر اعلام کاخ سفید، رایزنی درباره تاثیرات جهانی «جنگ پوتین علیه اوکراین، نشان دادن حمایت از اوکراین و آینده این کشور… و افزایش تحریم‌های بی سابقه (علیه روسیه) از جمله دیگر محورهای رایزنی سران گروه ۷ با زلنسکی خواهد بود.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره اینکه جو بایدن چه پیام خاصی برای دیگر سران گروه ۷ خواهد داشت، اینطور جواب داد: «به نظر من نباید اهمیت این موضوع برای هیچ کسی نادیده گرفته شود، اهمیت زمان بندی نشست گروه ۷ که یک روز قبل از روز پیروزی روسیه است و رئیس‌جمهور پوتین قطعا تمایلش را برای اعلام این روز به عنوان روز پیروزی بر اوکراین نشان داده است. البته که او (پیروز) نشده است. او در حالی که توقع داشت در خیابان‌های کی‌یف جولان دهد، اما مشخص است که این موضوع تحقق نیافته است».

سخنگوی کاخ سفید افزود: نشست یکشنبه فرصتی است نه تنها برای نشان دادن اتحاد غرب در مقابله با تجاوز و تهاجم رئیس‌جمهور پوتین، بلکه همچنین برای نشان دادن این که وحدت نیاز به کار، تلاش، خون، عرق و گاهی اشک دارد و رئیس‌جمهور (جو بایدن) متعهد است که به تعامل ادامه دهد تا اطمینان حاصل شود که همه متحد هستند و این رهبران  (گروه ۷) در حرکت رو به جلو یکپارچه هستند».

انتهای پیام/ص


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا