بین الملل

امضای قراردادهای نفتی میان ایران و ونزوئلا با سفر وزیر نفت

امضای قراردادهای نفتی میان ایران و ونزوئلا با سفر وزیر نفت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت، جواد اوجی، وزیر نفت ایران برای بازدید از تاسیسات نفتی ونزوئلا و امضای قراردادهای انرژی به کاراکاس سفر کرده است.

به گفته این منابع، اوجی و بیش از ۱۲ نفر هیئت همراهش روز شنبه وارد کاراکاس شدند. وزیر نفت ایران به همراه اسدروبال چاوز، رئیس شرکت ملی نفت ونزوئلا از مجمتع پالایشگاهی پاراگوانا در غرب این کشور بازدید کردند. انتظار می رود هر دو کشور در روز دوشنبه چند قرارداد انرژی به امضا برسانند.

ایران و ونزوئلا هر دو تحت تحریم های آمریکا قرار دارند و آمریکا از هیچ کدام از این کشورها نفت وارد نمی کند.ملاقات میان نیکلاس مادارو، رئیس جمهور ونزوئلا و مقامات بالارتبه امریکا در ماه مارس، این گمانه زنی ها را ایجاد کرد که رفع تحریم های این کشور مطرح است و در نبود نفت روسیه، نفت ونزوئلا به بازار روانه می شود.

ایران و ونزوئلا همکاری های خود را در سایه تحریم های آمریکا افزایش داده اند. کاراکاس میعانات گازی ایران را برای رقیق کردن نفت خام خود وارد می کند. همچنین ایران محصولات پالایشی، خدمات مهندسی و قطعات یدکی برای کمک به صنعت نفت این کشور به ونزوئلا ارسال می‌کند.

انتهای پیام/

 


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا