سمنان

امکانات محدود منابع طبیعی سمنان پاسخگوی نیازها نیست

امکانات محدود منابع طبیعی سمنان پاسخگوی نیازها نیست

به گزارش یولن از سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار کرد: آماده‌سازی و تجهیز آزمایشگاه مرجع برای تشخیص کیفیت عسل به‌صورت جدی پیگیری و کمبود منابع مالی برای تکمیل این آزمایشگاه باید بررسی شود تا طرح، از طریق سازمان تحقیقات پیگیری و همچنین از اعتبارات استانی کمک گرفته شود.

وی با بیان اینکه تهدیدات زیستی در حوزه منابع طبیعی بسیار زیاد است، گفت: گستردگی جغرافیایی و پهناوری استان و امکانات محدودی که مجموعه اداره کل منابع طبیعی استان سمنان دارد، پاسخگوی نیازهای اضطراری این بخش نیست.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به تغییر اقلیم و تأثیر آن بر منابع طبیعی و محیط‌زیست گفت: گسترش بیابان و مشکلاتی که در آفات و بیماری در اراضی و جنگل‌ها با آن مواجه هستیم، نیازمند توجه بیشتر است.

قاسمی خاطرنشان کرد: در حوزه منابع طبیعی، علاوه بر عوامل قهری و طبیعی، عوامل انسانی نیز هم مزید بر علت شده و عمده آتش‌سوزی‌ها و از بین رفتن تاغزارها بیشتر تحت تأثیر عوامل انسانی و نیازمند توجه بیشتر است.

وی بیان کرد: استفاده از فناوری‌های جدید در پایش، رصد و شناسایی مورد تهدید کانون آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی یک ضرورت است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ساماندهی گروه‌ها مردمی و NGO ها خیلی مهم است؛ چون امکانات دولتی قطعاً پاسخگوی نیازهای این بخش نیست.

قاسمی تصریح کرد: در حوزه تغییرات اقلیم، بخش تحقیقات تکلیف جدی‌تری دارد؛ چه مرکز تحقیقات استان و چه مرکز تحقیقات شرق استان که باید نقش خود را در ارتباط با شناسایی ارقام مقاوم و اصلاح و تغییر الگو به شکل جدی پیگیری کنند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا