همدان

امکان فروش ۷۰۰ میلیارد تومان اموال مازاد در همدان/ پروژه‌های جدید مجوز ماده ۲۳ بگیرند

به گزارش خبرگزاری یولن از همدان، سید اسکندر صیدایی ظهر امروز در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استانداری همدان با بیان اینکه امیدوارم تابلو و تصویر همدان با همکاری مردم در سرشماری نفوس و مسکن به درستی به تصویر کشیده شود اظهار کرد: یک‌هزار نفر در همدان کار سرشماری را انجام می‌دهند و ۵۰۰ هزار پیامک نیز برای افراد ارسال شده است.

وی با اشاره به اهمیت تعامل مدیران با وزارتخانه‌ها در جذب بودجه پروژه‌های استانی و ملی گفت: مدیران همت کنند و پروژه‌های جدید مجوز ماده ۲۳ را بگیرید تا دارای اعتبار شوند که اخیرا مجوز فاضلاب فامنین صادر شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همدان با بیان اینکه در سیاست دولت فروش اموال مازاد مورد تاکید قرار گرفته است گفت: استان همدان تاپایان اسفند عملکرد خوبی در این زمینه داشته و با تغییر مدیریتی نگاه استاندار فعلی نیز همین است که می‌توان بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان از فروش اموال داشت و نیازها را رفع کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی استان بسیار بالاست و بخشی محقق شده است افزود: در حوزه گلخانه و انرژی ظرفیت خوبی وجود دارد که باید بیشتر توجه شود.

صیدایی بیان کرد: امسال ۱۴۰ میلیون تومان اعتبار برای پشتیبانی از هفته پژوهش به دانشگاه بوعلی اختصاص می‌یابد تا برنامه‌های درخوری اجرا شود و این بودجه سال گذشته ۹۰ میلیون تومان بود.

فرماندار شهرستان همدان نیز با بیان اینکه از تمام امکانات بهره برده‌ایم تا سرشماری شهرستان همدان به خوبی صورت گیرد اظهار کرد: امروز حتی وارد فروشگاه‌ها شده و سرشماری را انجام می‌دهیم اما نکته قابل توجه ضعیف بودن تبلیغات  است و مردم آنچنان اطلاعی از این موضوع ندارند.

محمدعلی محمدی با تاکید بر اینکه با تمدید مدت زمان بیشتر هدف سرشماری در شهرستان محقق خواهد شد خواستار توجه به این موضوع شد.

فرمانده انتظامی استان همدان نیز از برگزاری رزمایش امنیتی مشترک سپاه با ناجا طی روزهای ۲۷ و ۲۸ آبان ماه خبر داد و اظهار کرد: در سطح کشور ۱۵ استان برای برگزاری این رزمایش مشخص شده است.

سردار مظاهر مجیدی با بیان اینکه این رزمایش دو بخش دارد و قسمتی از آن به دستگاه‌های اجرایی برمی‌گردد گفت: دستگاه‌ها ضمن خودمراقبتی، پشتیبانی از رزمایش نیز داشته باشند تا با قوت بیشتری کار انجام شود.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا