دوشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-07-04
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 353520 |
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۶:۳۷ | ارسال توسط :
5 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

امام جمعه کرج با اشاره به اقدام ضد دینی یک عده هنرمند نما در توهین به ساحت قدسی امام مهربانی‌ها، گفت: علت سکوت برخی متولیان را نمی‌دانیم اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید جدی برخورد کند؛ هم‌اکنون جای مسلحت اندیشی نیست.

انتقاد صریح امام جمعه کرج در پی اقدام ضد دینی عده‌ای در توهین به امام رضا(ع)

به گزارش یولن از کرج، سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، در خطبه‌های نماز جمعه کرج، با اشاره به هجمه فرهنگی علیه مقدسات دینی و ارزش‌های اسلامی توسط دشمنان اسلام گفت: دستگاه های متولی از جمله نیروی انتظامی باید با مصادیق هویت زدایی دینی ، اسلامی و فرهنگی مقابله کنند.

وی در ادام ضمن محکوم کردن توهین ساحت قدسی امام هشتم شیعیان جهان (ع) که با اهدای جایزه از سوی دشمنان اسلام همراه شد، افزود: کسانی که در این روز ها به ساحت قدسی حضرت امام رضا (ع) بی ادبی کردند و افرادی که با آنها همراهی کردند نتیجه عمل خود را به زودی خواهند دید.

امام‌ جمعه کرج یادآور شد: به احترام امام رئوف (ع) اصل خطبه امروز به آن حضرت اختصاص می‌دهم چرا که این دریا نمی شود در چندین خطبه فهرست کرد چه برسد به اینکه بخواهیم مطلبی توضیح دهیم و به ناچار فقط اشاره می‌کنم.

آیت الله حسینی همدانی اضافه کرد: امام رضا (ع) بنا به فرموده پیامبر اسلام (ص) چهار منقبت دارد که حضرت خاتم انبیاء(ص) می‌فرمایند: امام رضا (ع ) معبر امت است زیرا امام هشتم برای نشر علوم اهل بیت (ع) در بین مذاهب فکری گوناگون شرکت می کرد و به اسرار علوم الهی آگاهی داشتند و آگاهی می‌بخشیدند، کسی برای امت همه چیزی که نیاز دارد تعبیر می‌کند و معنای دیگر یعنی درسختی‌ها و گرفتاری‌ها برای مسلمین نجات دهنده است که در بین ائمه(ع) حضرت امام رضا (ع) مظهر رحمت واسعه و گسترده الهی و سبقت الهی است.

وی ادامه داد: برخی از اهل معرفت می‌گویند که رحمت حضرت امام رضا (ع) محسوس است‌؛ رحمت واسعه الهی که برای امام حسین (ع) است توسط امام رضا (ع) سبقت می‌گیرد و با سرعت زیاد به بندگان خدا می‌رسد. 

آیت الله حسینی همدانی گفت: امام رضا (ع) در خصوص زیارت امام حسین (ع) می‌فرمایند: کسی که توفیق زیارت امام حسین (ع) درکربلا را داشته باشد مانند این است که به زیارت خدا در عرش اعلی رفته است؛ امام کاظم (ع) در روایتی در باره ثواب زیارت امام رضا (ع) می‌فرمایند: کسی که به زیارت امام رضا (ع) برود و یک شب بیتوته کند مثل کسی است که خدا را در عرش زیارت کرده است.

امام جمعه کرج گفت: این فرامین گهربار اهمیت جایگاه والا و رحمت حضرت امام رضا (ع) را نشان می‌دهد که معبر امت است و با رافت الهی مسلمانان از سختی‌ها عبور می‌دهد.

وی با اشاره به اقدام ضد دینی یک عده هنرمند نما در توهین به ساحت قدسی امام مهربانی‌ها، گفت: علت سکوت برخی متولیان را نمی‌دانیم اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این زمینه جدی تر ورود کند و جای مسلحت اندیشی نیست؛ مجموعه‌هایی که از این وزارتخانه مجوز می ‌گیرند باید نظارت شوند.

وی گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب در نشست با هیات دولت فرمودند با فساد اخلاقی و فرهنگی بی رو دربایستی باید مقابله کرد؛ جامعه فرهنگی باید اقدام لازم و حساسیت لازم را داشته باشد و فرصت استفاده از امکانات توسط افراد بدنام را ندهد.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: ۲ سوژه در یک سال اتفاقی نیست که بخواهند جایزه بگیرند؛ بخش های منتشر شده از فیلم موهن «توهین به ساحت قدسی امام رضا (ع )» را دیدم؛ اهل فن می دانند اثر هنری ندارد و فقط بی ادبی کرده اند اما جایزه می‌گیرند، عده ای از روی جهل و عده ای خائنانه این کار ها را می‌کنند اگر به این گونه مسائل ورود نشود بدتر می‌کنند.

وی ضمن محکومیت و ابراز انزجار از این حرکت ضد ارزشی گفت: باید برای مقابله با چنین رفتارهایی چند حرکت ناب انجام داد؛ حوزه هنری، ارشاد اسلامی، هنرمندان، شهرداری ها، کاریکاتوریست ها و خوشنویسان باید با انسجام و وحدت عمل آثار فاخر در خصوص زندگی امام رضا (ع) و ارزش های دینی خلق کنند.

امام جمعه کرج تاکید کرد : اگر دراین زمینه کوتاهی شود دشمنان و بدخواهان هجمه های سنگین تری به ارزش های دینی و الهی خواهند داشت.

وی با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت امام رضا (ع) گفت : آن حضرت همانطور که دشمنان را دور می کند، دوستان زیادی از سراسر عالم با هر مسلکی در حرمش گردهم جمع می شوند؛ اهل ایمان و خواص حول حرم مطهر آن حضرت هستند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند محور وحدت اسلامی را از قداست بیندازند، افزود: این درحالی است که نور الهی با فوت خاموش نمی شود و دشمنان نتیجه ای از عملیاتی که انجام می دهند نمی گیرند؛ اما آیا از مسوولیت ما در این باره کم می شود؛ عاشقان نباید سکوت کنند ؛ دشمنان اهل بیت (ع) سخت کار می کنند تا دوستداران را از حساسیت بیندازند و بعد تست می کنند که جواب داده یا نه!

آیت الله حسینی همدانی افزود: ما باید هوشیارانه اقدام کنیم ؛ سرود فرمانده بسیار خوب است ؛ همین حضور مسوولیت ساز است وقتی برای ما فروریختن ساختمانی در آبادان و هر جای دیگر که عزیزانی را از دست می هیم که باعث داغ دیدن ما است و عزای عمومی اعلام می کنیم باید برای اقداماتی که به تخریب مقدسات می انجامد روحیه اعتراضی خود را داشته باشیم.

خطیب جمعه کرج به هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی به غربی ها در خصوص سرقت نفت ایران و مقابله به مثل کشورمان گفت : تذکر ذوالفقار گونه رهبر انقلاب موجب شد تا دشمنان اسلام به خود بیایند ضمن آنکه نخست وزیر رژیم کودک کش صهیونیستی به شهرک نشینان پیام داده و گفته اسرائیل در برابر آزمون قرار گرفته و به فروپاشی نزدیک می شود.

آیت الله حسینی همدانی افزود: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیام خود آورده است که به دو راهی رسیده و این رژیم به لحظه‌های انحطاط رسیده است.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانیه شورای حکام علیه کشورمان گفت : ایران اسلامی در بحث مذاکره و قطعنامه عقب نشینی نمی‌کند و رهبر فرمودند: انقلاب ما میراث امام رضا (ع) و محور مقاومت و تشکیلات ظهور منجی عالم بشریت است.

تجمل گرایی ممنوع!

امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز معضلی به نام تظاهر به تجمل گرایی باید در جامعه اسلامی مهار شود چرا که بسیاری از کشورها جلوی آن را گرفته اند.

وی تاکید کرد: باید مصرف بی رویه در کشور به ضد ارزش تبدیل شود و در صدا و سیما در تبلیغات کالاها به چارچوب ها توجه بیشتری شود.

امام جمعه کرج با اشاره به نا ایمن بودن برخی بناها در سطح استان گفت : پلیس ساختمان، شهرداری نظام مهندسی و دستگاه های نظارتی باید پاسخگو باشند.

وی بیان کرد: دستگاه های متولی باید در این زمینه به وظایف خود به خوبی عمل کنند.

امام جمعه کرج در خصوص اهمیت حجاب در جامعه اسلامی گفت : از جایگاه نماز جمعه برای کنترل بی حجابی چند سال است طرحی را بیان و تاکید کرده ام اما انجام نشده و بی نتیجه مانده است؛ امروز حضور بانوان محجبه در استان البرز فراوان است ؛ اگر این بانوان در صحنه حضور نداشته باشند حضور تعداد اندک افراد بدحجاب در جامعه جلوه پیدا می‌کند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که نبایداز انقلاب اسلامی هویت زدایی شود؛ اساس انقلاب اسلامی فرهنگ و ارزش ها است اما با مقایسه تصاویر زمان پیروزی انقلاب و اکنون تفاوت هایی را مشاهده می‌کنیم. امروز در مغازه ها، دانشگاه ها و سایر مکان ها اجازه تظاهر به بدحجابی داده می شود ضمن آنکه سگ گردانی از مظاهر فرهنگ غربی است.

آیت الله حسینی همدانی گفت: سگ گردانی و بدحجابی از مصادیق هویت زدایی فرهنگی است ضمن آنکه در قانونداریم که تظاهر به غربگرایی و بی‌هویتی ممنوع است و انتظار می‌رود نیروی انتظامی با رافت اسلامی و قاطعیت با مظاهر هویت زدا در جامعه برخورد کند.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش در تفصیر سوره مبارکه عصر، گفت: بر اساس آنچه درروایات مطرح شده صبر اعم است وانسان ها به خاطر طبیعت و گرایشی که به زمین و مادیات دارند که خداوند برای تعدیل این امیال پیامبران را به سوی بشریت فرستاد.

وی افزود: ارتباط امر به معروف و نهی از منکر در همین خصوص است که گرایش انسان به مادیات را تعدیل نماید که سفارش به صبر ریشه در تحمل مسیر هدایتگری دارد.

وی یادآور شد: اگر همه مسلمانان مقید به همین سوره مبارکه عصر باشند نقاط ضعف فردی و اجتماعی به قوت تبدیل می‌شود چرا که انسان به سبب اشتغال در امور طبیعی و غرق در شهوات انسانی مسیر خسران و زیان را در پیش می‌گیرد.

امام جمعه کرج به روایتی از رسول اکرم (ص) اشاره کرد و گفت : زیانکار کسی است که در آباد کردن آخرت غافل باشد؛ همچنین امیر المومنین حضرت علی (ع) فرمود که بدبخت کسی است که آخرت را به خاطر دنیا ترک کند و از یک سری امور چشم پوشی می‌کند که به مسائل دیگری دست بیابد و به این وسیله هم دنیا را از دست می‌هند و هم آخرت را از دست می‌دهد.

انتهای پیام/ج


منبع خبر «» است و خبرگزاری یولن در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 353520 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  500012450534130  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری یولن مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری یولن در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید