سلامت

ایران جزو کشورهای برتر علمی دنیا در حوزه دندانپزشکی

ایران جزو کشورهای برتر علمی دنیا در حوزه دندانپزشکی

به گزارش روز سه شنبه یولن از انجمن علمی پریودونتولوژی ایران، یدالله سلیمانی شایسته افزود: امروزه پژوهشگران کشور در زمینه تولید مواد و تجهیزات دندانپزشکی نیز تلاشهای فراوانی انجام داده اند که از جمله آن به تولید بخش های مختلف ایمپلنت دندانی، ساخت مواد استخوانی در جهت بازسازی بافت سخت، دارو ها و ملزومات مصرفی، محصولات مرتبط با درمان مشکلات ناحیه پریودونتال(نسج نرم لثه)، میتوان اشاره کرد که نتایج خوبی در بر داشته است.

وی با اشاره به برگزاری بیست و یکمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودونتولوژی ایران ۲۶ تا ۲۹ مهر در تهران، اظهار داشت:در این رویداد علمی بیش از  یکصد سخنران داخلی و ۶ سخنران صاحب نام  و مرجع علمی در سطح بین المللی، مشارکت خود را برای ارائه جدید ترین مباحث در حیطه های مختلف تخصص دندانپزشکی اعلام کرده اند که بدین ترتیب آخرین یافته های علمی در رشته پریودونتولوژی(بیماری های لثه و ایمپلنت) ارائه خواهد شد.

استاد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: طی چهار روز برپایی به موضوعاتی از جمله بیماریهای لثه(پریو) و بافت اطراف ایمپلنت(پری ایمپلنت)، بازسازی استخوان و بافت نرم، همچنین زیبایی در درمان با ایمپلنتهای های دندانی خواهیم پرداخت که در این میان پانزده پانل اختصاصی توسط خبرگان دندانپزشکی ارائه خواهد شد.  

 شایسته گفت: کنگره امسال که مجوز حضور و همراهی یکهزار و پانصد نفر از دندانپزشکان در تخصص های مختلف و بهداشتکاران دهان و دندان را اخذ کرده است، حداکثر بیست امتیاز باز آموزی نیز برای دندانپزشکان دارد و در مجموع حاصل سی ماه تلاش همکاران است.

با بیان اینکه تعدادی کارگاه آموزشی بصورت عملی در نظر گرفته شده است و همچنین نمایشگاه جانبی نیز برای آگاهی از جدیدترین دستاوردها در خصوص محصولات، مواد و تجهیزات دندانپزشکی برپا خواهد بود، تصریح کرد: نتایج و خلاصه تمام سخنرانی ها و مباحث علمی ارائه شده طی این کنگره در مجله بین المللی ثبت شده در نمایه جهانی “پابمد” منتشر خواهد شد و بطور حتم  برپایی این گونه کنگره های علمی همسو در جهت کمک به درمان و رفع مشکلات بیماران است.

وی افزود: طی این کنگره برای نخستین بار در میان کنگره های علمی دندانپزشکی کشور، از  سه محقق برتر دندانپزشکی در زمینه  پریودونتولوژی و ایمپلنتهای دندانی تجلیل می شود.

 شایسته با بیان اینکه جایزه پژوهشی(اوارد) مرحوم دکتر “امیر رضا رسولی قهرودی” نیز به یک محقق خارجی که بیشترین تحقیقات و تولید علم را در زمینه رشته پریودونتولوژی داشته است تقدیم خواهد شد، افزود: همچنین با تایید و ارزیابی داوران کنگره به یک نفر محقق داخلی برتر که بیشترین نتایج پژوهشهای علمی خود را در نشریات جهانی به چاپ رسانده است مبلغ چهار هزار دلارتقدیم می شود و مبلغ دو هزار دلار جایزه پژوهشی نیز به بهترین تحقیق بالینی منتشر شده محقق داخلی ارائه خواهد شد.

به گفته وی، بزرگترین تورنومنت دانشجویی برای دانشجویان دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور، بطور همزمان در حاشیه بیست و یکمین کنگره انجمن علمی پریودونتولوژی ایران در محل هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

رییس بیست و یکمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودونتولوژی ایران با بیان اینکه به منظور برقراری یک رویکرد نوین، دانشجویان دانشکده های دندانپزشکی دنیا بویژه قاره آسیا و اقیانوسیه با ارائه خلاصه ای از پایان نامه های تحصیلی خود طی پویشی موسوم به( ۳ام. تی) در حاشیه بیست و یکمین کنگره انجمن علمی پریودونتولوژی ایران به مدت سه دقیقه، پایان نامه علمی تحصیلی خود را ارائه خواهند کرد، گفت: سخنرانی ها در این کنگره به صورت پرسش و پاسخ و با بحث های علمی و آموزشی انجام خواهد شد که این رویکرد نیز جدید محسوب می شود. تصمیم سازی بالینی برای انجام بهترین تکنیکهای درمانی مهمترین ویژگی این گونه مباحث است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا