بین الملل

بایدن باز هم مدعی حمله روسیه به اوکراین طی روزهای آتی شد

بایدن باز هم مدعی حمله روسیه به اوکراین طی روزهای آتی شد

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) گفت که روسیه در تلاش خود برای ایجاد گسستگی میان ما و همپیمانان شکست خورد.

وی که در کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، افزود: «روزهای گذشته شاهد نقض‌های مکرر از سوی جدایی طلبان طرفدار روسیه (در شرق اوکراین) بوده‌ایم».

بایدن اضافه کرد: «روسیه همچنان به انتشار ادعاهای گمراه کننده خود درباره نسل کشی در شرق اوکراین ادامه می‌دهد».

رئیس جمهور آمریکا افزود: «روسیه به انتشار اطلاعات گمراه کننده در راستای توجیه حمله خود همانند گذشته می‌پردازد».

وی مدعی شد که نیروهای روس از مناطق مرزی متعدد به محاصره اوکراین پرداخته‌اند و انتظار می‌رود، روسیه طی روزهای آتی، به حمله علیه اوکراین بپردازد.

بایدن در این کنفرانس خبری گفت که انتظار داریم که روسیه، کی‌یف، پایتخت اوکراین را هدف قرار دهد.

رئیس جمهور آمریکا ابراز اطمینان کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه تصمیم حمله به اوکراین را اتخاذ کرده است.

وی گفت که آمریکا آماده دفاع از هر وجب خاک کشورهای ناتو و همپیمانان بوده و روی آوردن روسیه به گزینه تشدید تنش به معنای بستن مسیر دیپلماسی و انتخاب گزینه جنگ است.

بایدن گفت که هنوز برای بازگشت روسیه به مذاکرات دیر نشده است اما اگر روس‌ها جنگ را انتخاب کنند، آنها بهای سنگینی برای آن پرداخت خواهند کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت که این کشور به اعزام نیرو برای جنگ در اوکراین نخواهد پرداخت اما به حمایت از مردم اوکراین ادامه خواهد داد.

روسیه بارها هشدار داده نظامیان اوکراینی با زیر پا گذاشتن توافق مینسک، نواحی خودمختار روس زبان «دونباس» واقع در شرق اوکراین را هدف قرار می‌دهند.

غربی‌ها بدون توجه به این هشدارها، روسیه را به استقرار نیرو در مرزهای اوکراین و آماده شدن برای «حمله قریب‌الوقوع» به این کشور متهم کرده‌ و شمار بالایی از نیرو و تجهیزات نظامی را به شرق اروپا ارسال کرده‌اند.

انتهای پیام/.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا