قزوین

برخورد قاطع با مشاوران املاک متخلف در قزوین

برخورد قاطع با مشاوران املاک متخلف در قزوین

به گزارش خبرگزاری یولن از قزوین؛ وهاب میزانی، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت، صنف مشاورین املاک، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و نیروی انتظامی نسبت به ساماندهی مشاورین املاک و کنترل بازار خارج از شبکه اقدام به بازدید و سرکشی روزانه کرد.

وی اضافه‌کرد: اقدام دولت برای ورود به بحث کنترل نرخ اجاره‌بها بسیار مهم است و تشکیل گشت‌های ساماندهی بنگاه‌های مشاوران املاک در راستای کنترل و نظارت به عملکرد آن‌ها با حضور همه نمایندگان ادارات مرتبط در دستور کار قرار گرفته است.

میزانی ادامه داد: نداشتن پروانه کسب، نرخ‌نامه، نداشتن کد رهگیری و عدم صدور فیش رسید کمیسیون وجوه دریافتی و گران‌فروشی در بحث اخذ کمیسیون‌ها عمده تخلفات محرز در بنگاه‌های املاک است.

وی تصریح‌کرد: چنانچه مردم املاک خود را در سامانه ملی املاک و مستغلات ثبت کنند این امر سبب می‌شود بنگاه‌های املاک در تمدید قراردادها سوءاستفاده نکنند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین در پایان گفت: به تمامی مشاورین املاک اخطار داده‌ایم اگر قوانین صنفی را رعایت نکنند بدون هیچ اغماض آن واحد متخلف پلمب خواهد شد.

۴۶

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا