بین الملل

برخورد ۲ جنگنده «رافال» فرانسه در نمایشگاه هوایی پاریس

برخورد ۲ جنگنده «رافال» فرانسه در نمایشگاه هوایی پاریس

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، دو فروند جنگنده «رافال» نیروی هوایی فرانسه حین پرواز در نمایشگاه هوایی در «پاریس» باهم برخورد کردند.

به گزارش وبگاه «یوراسیا تایمز» علی‌رغم این تصادم،  خلبانان این دو جنگنده موفق شدند جت‌های خود را به سلامت فرود آورند. سرهنگ «نیکلاس لیوت» فرمانده پایگاه «کنیاک شاتوبرنارد» گفت: « در این دو حادثه، دو جنگنده رافال از اسکادران ۳۰ جنگنده نیروی هوایی فرانسه شرکت داشتند.»

این گزارش حاکیست، یکی از هواپیماها بخشی از دم خود را در این برخورد از دست داد، اما این دو هواپیما بدون مشکل فرود آمدند وهیچ  آسیبی  روی زمین گزارش نشد. نیروی هوایی فرانسه تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز کرده است.

با وجود برخورد دو هواپیما، به کسی آسیبی نرسید و دو هواپیما به سلامت فرود آمدند. گزارش های محلی حاکی از آن است که تحقیقات در این زمینه آغاز شده است. یکی رافال‌های این سانحه، هواپیمایی بود که اخیراً با استتار «ببری» برای تمرین ناتو در یونان رنگ آمیزی شده  بود.

برخورد 2 جنگنده «رافال» فرانسه در نمایشگاه هوایی پاریس

 

این دومین سانحه برای این جنگنده ساخت فرانسه بود. در فوریه سال جاری نیز یک فروند جنگنده رافال مستقر در ناو هواپیمابر فرانسوی «شارل دوگل» پس از جدا شدن لوله سوخت‌گیری و عدم توانایی خلبان دچار سانحه شد.

داسو رافال  هواپیمای جنگنده دوموتورهٔ چندمنظوره فرانسوی است که توسط شرکت هوانوردی داسو طراحی شده و ساخته می‌شود. داسو این هواپیما را جنگنده‌ای همه‌منظوره با قابلیت پنهان‌کاری نسبی توصیف کرده که قادر است همزمان وظایفی همچون برتری هوایی، بمباران اهداف زمینی، شناسایی و مأموریت‌های بازدارندگی اتمی را ایفا کند.

این هواپیما در سال ۱۹۸۶ اولین پرواز خود را انجام داده و از سال ۲۰۰۱ وارد فعالیت رسمی در ارتش فرانسه شد. هند، مصر و قطر سه کشوری هستند که قرارداد خرید این جنگنده را امضاء کرده‌اند و چندین کشور  از جمله عراق هم در حال بررسی رافال برای انتخاب جنگنده جدید خود هستند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا