کرمان

بهره‌برداری از پردیس سینمایی کرمان با ۹ سالن/تولید انیمیشن «در امتداد مسیر» با موضوع شهید سلیمانی

بهره‌برداری از پردیس سینمایی کرمان با ۹ سالن/تولید انیمیشن «در امتداد مسیر» با موضوع شهید سلیمانی

به گزارش یولن از کرمان، مجتبی اسدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به‌مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: یاد و خاطره شهید آوینی علمدار هنر انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم.

وی با طرح این پرسش که وقتی از هنر انقلاب اسلامی حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم، بیان داشت: هنر انقلاب مبتنی بر مفاهیم ارزشمند اسلامی و توحیدی، منش و روش انقلابی و هنری منتقد است، هنر انقلابی، بی‌تفاوت نیست و مشکل مردم برایش مهم است و به آن نگاه می‌کند و تعهد دارد.

رئیس حوزه هنری استان کرمان اضافه کرد: توانمندسازی هنرمندان به‌ویژه هنرمندان جوان و استعدادهای نو را دنبال می‌کنیم و سال گذشته حدود ۴۰ برنامه آموزشی و توانمندسازی را برای استعدادهای جوان‌مان داشتیم.

وی از اجرای ۱۵ برنامه به‌مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سردار حاج‌قاسم سلیمانی خبر داد و ابراز داشت: برنامه‌های حوزه به علت شیوع کرونا به فراز و فرودهایی همراه بود.

اسدی بیان داشت: نقد کتاب، روایت حبیب به‌مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی، نشست مدیران حوزه‌های هنری کشور در کرمان و همکاری با شهرداری برای نمایش آثار هنرمندان در جای‌جای شهر از دیگر اقدامات سال گذشته است. 

 وی با اشاره به دیدار مسؤولان فرهنگی با امام جمعه کرمان به‌مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: هفته آینده دورهمی هنرمندان با مسؤولان استانی همراه با ضیافت افطار را برگزار می‌کنیم.

رئیس حوزه هنری استان کرمان یادآور شد: شب شعر دولخ با همکاری روابط عمومی شرکت مس پس از سه سال وقفه در خردادماه سال جاری برگزار می‌شود، زیرا طنز یکی از قالب های هنرمندانه‌ای است که می‌تواند مشکلات جامعه را مطرح کند.

تولید انیمیشن موزیکال «در امتداد مسیر» با موضوع شهید سلیمانی

اسدی اضافه کرد: انیمیشن موزیکال «در امتداد مسیر» با موضوع شهید سلیمانی و شهدای مقاومت به‌مناسبت روز قدس با دو زبان فارسی و عربی منتشر می‌کنیم و بنا داریم سینما نور کرمان را در شهریورماه سال جاری بازسازی و رونمایی کنیم که یک پردیس سینمایی با ۹ سالن سینمایی همراه با ۴ سالن روباز در صورت موافقت میراث فرهنگی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: بین ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان هزینه عمرانی و تجهیزات پردیس سینمایی کرمان است که با کمک حوزه هنری و مؤسسه تخصصی بازسازی سینماهای حوزه هنری و استانداری کرمان تاکنون ۲۵ درصد محقق شده است.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا