علمی و فناوری

«بوم»؛ ۲.۲ برابر سریع‌تر از صوت!/ عکس

«بوم»؛ ۲.۲ برابر سریع‌تر از صوت!/ عکس

به گزارش خبرگزاری یولن، یک جت مافوق صوت جدید به نقاط عطف بیشتری در باند فرودگاه به سوی اولین پرواز مافوق صوت خود، دست پیدا کرده‌است.

جت نمایشی XB-۱ متعلق به استارتاپ هوانوردی Boom Technology از آشیانه‌ای در سنتنیال، کلرادو، به بندر هوایی و فضایی موهاوی در کالیفرنیا نقل مکان کرد. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که در موهاو، جت کامپوزیت کربنی به طول ۷۱ فوت (۲۲ متر) تحت آزمایش‌های زمینی گسترده‌ای قرار گرفته است.

بلیک شول موسس و مدیر عامل بوم سوپرسونیک در بیانیه‌ای گفت: «پیشرفت اخیر به سمت اولین پرواز XB-۱ نشان دهنده تلاش‌های جمعی تیم برای ساخت و پرواز ایمن اولین جت مافوق صوت توسعه یافته مستقل در جهان است.»

سرعت «بوم» ۲.۲ برابر سرعت صوت است!/ عکس

این هواپیما برای پرواز با سرعت ۲.۲ ماخ، ۲.۲ برابر سرعت صوت یا حدود ۱۷۰۰ مایل در ساعت (۲۷۰۰ کیلومتر در ساعت) طراحی شده‌است. اولین پرواز بر فراز صحرای موهاوه در همان قسمتی از حریم هوایی انجام خواهد شد که در اکتبر ۱۹۴۷، چاک یگر برای اولین بار دیوار صوتی را در هواپیمای آزمایشی بل X-۱ شکست.

XB-۱ همچنین اخیراً یک گام مهم دیگر به سمت اولین پرواز خود برداشته‌است و پس از بازرسی دقیق هواپیما، گواهینامه صلاحیت پروازی آزمایشی را از اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) دریافت کرده‌است.

منبع: space

بیشتر بخوانید:

توانایی جالب جنگنده اف ۳۵ که اصلا محبوب نیست!

پهپاد کوچک جنگنده چند میلیون دلاری را نابود کرد/ عکس

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا