علمی و فناوری

بومی‌سازی دستگاه تجهیزات بسته‌بندی مواد غذایی و آرایشی توسط دانش‌بنیان

به گزارش گروه علم و پیشرفت یولن به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی صفرعلی‌زاده مدیر عامل شرکت آذر فرآیند ایرانیان درباره فعالیت این شرکت گفت: دستگاه ساخت نایلون مواد شیمیایی و آرایشی توسط این شرکت طراحی و ایران‌ساخت شده است.

این بسته بندی ها در حوزه صنعت غذایی، سلامت کاربرد دارد و به عبارتی برای بسته بندی هر نوع محصولی آماده است. محصول این شرکت نسبت به نسبت سایر محصولات داخلی از کیفیت بالاتر برخوردار است ضمن آن‌که قیمتی پایین‌تر دارد. نوع ایران‌ساخت این محصول از حیث کارایی و قابلیت‌ها، با نمونه خارجی برابری می‌کند و نمونه ایران‌ساخت نیز به دلیل برخورداری از خدمات پشتیبانی، پرکابردتر از نوع وارداتی است.

 

ساخت مهم‌ترین بخش تجهیزات بسته‌بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

این دستگاه از بخش های گوناگونی نظیر تونل خنک کننده، تیغه دوخت و تونل گرمایش تشکیل شده اما اصلی ترین بخش دستگاه شیرینگ پک کوره یا تونل حرارتی این دستگاه است که می تواند نایلون را دور محصولات کشیده و آنها را بسته بندی کند. این بخش مهم که در بسته‌بندی نایلونی نقش کلیدی ایفا می‌کند، اکنون ایران‌ساخت شده است.

صفر علی زاده میزان اشتغال زایی  مستقیم این شرکت را ۲۰ نفر و غیر مستقیم را ۶۰ نفر عنوان کرد و گفت: بسته بندی جز ملزومات هر کاری است ولی با این وجود اقدامی سلیقه ای است و برخی برای زیبایی محصول خود از بسته بندی نایلونی استفاده می کنند و برخی همچنان از بسته بندی کارتونی استفاده می کنند.

این فعال فناور، یکی از مهم‌ترین لازمه‌های تولید محصولات دانش‌بنیان را حمایت از بازارسازی دانست و گفت: مهم‌ترین لازمه رونق تولید محصولات داخلی مهار تورم و تحریم است و مشتریان بیشتر به دنبال جنش با قیمت ارزان‌تر هستند که باید تمهیدی برای کاهش قیمت تمام شده محصولات ایران‌ساخت اندیشیده شود.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا