بین الملل

تاسیس «شورای بازرگانی قرقیزستان و امارات»

تاسیس «شورای بازرگانی قرقیزستان و امارات»

به گزارش خبرنگار یولن در بیشکک، مجمع تجاری قرقیزستان و امارات در شهر بیشکک با حضور «عبدالله المزرویی» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع امارات متحده عربی و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری قرقیزستان تفاهم نامه و قراردادهایی را به امضا رساندند.

در این رویداد شرکت‌های پیشرو از امارات متحده عربی و قرقیزستان را در بخش‌های مختلف مانند هوانوردی، انرژی، تجارت، سرمایه گذاری و صنعت گرد هم آورد.

لازم به ذکر است که هیأت وارده شامل شرکت‌های بزرگ امارات متحده عربی بود که در تمام بخش‌های اقتصادی فعالیت می‌کردند.

 نکته قابل توجه شرکت‌های بزرگی مانند مزدا، ویز ایر ابوظبی، تجارت جهانی مواد غذایی Foody World Foodstuff Trading، Corodex Industries، United Food Company، Royal Startegic  Partners و دیگران هستند.

گفتنی است که تعدادی از اسناد در این مراسم امضا شد و یکی از آنها یادداشت تفاهم بین اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری قرقیزستان و اتاق بازرگانی و صنایع امارات متحده عربی در مورد تاسیس «شورای بازرگانی قرقیزستان و امارات» است.

 همچنین تفاهم نامه‌ای بین اتحادیه صنعت گران و کارآفرینان قرقیزستان و فدراسیون اتاق بازرگانی و صنعت امارات به منظور گسترش فرصت‌های سرمایه گذاری و تجاری به امضا رسید.

 همچنین قراردادی برای تامین گوشت توسط شرکت Kaspar LLC و Vigor International Trading Сo و قرارداد تامین بین Aman Green Food LLC و Foodya world foodstuff LLC منعقد شد.

امروزه امارات یکی از شرکای اصلی اقتصادی قرقیزستان است. حجم مبادلات متقابل در ۹ ماهه سال ۲۰۲۱ حدود ۴۷ میلیون دلار بوده و نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ بیش از ۴ برابر شده است.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا