بین الملل

تاکید دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه بر اهمیت کریدور خلیج فارس – دریای سیاه

تاکید دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه بر اهمیت کریدور خلیج فارس – دریای سیاه

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی یولن، «لازار کومانسکو» دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه امروز (دوشنبه) نهم خرداد ماه در حاشیه نشست « ایران و سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه: چشم انداز برای همکاری » در جمع خبرنگاران فارس، ایلنا و ایسنا در پاسخ به این پرسش که شما در سخنرانی خود ایران را یکی از اعضای فعال سازمان معرفی کردید، به نظر شما تحریم‌های یکجانبه تا چه میزان این همکاری را تحت تاثیر قرار داده؟ گفت: این یک داستان جداست؛ من از ایران به عنوان یکی از کشورهای طرف گفت‌وگو با سازمان نام بردم. معتقدم شیوه همکاری این کشور این امکان را ایجاد کرده تا بتوانیم همکاری‌هایمان را در آینده گسترش دهیم. ما باید مباحث را از هم جدا کنیم؛ تحریم موضوعی نیست که ما بتوانیم مورد بحث قرار دهیم. ما در مذاکرات‌مان با ایران به دنبال یافتن حوزه‌های مختلف برای گسترش همکاری هستیم. معتقدم پتانسیل زیادی برای افزایش سطح همکاری وجود دارد.

وی افزود: در سخنرانی امروز به حوزه‌های همکاری با ایران اشاره کردم و البته حوزه‌های دیگری نیز وجود دارد که به آن نپرداختم. یکی از مهمترین حوزه‌های همکاری با ایران بحث حمل و نقل و کریدور است که ظرفیت بالایی برای افزایش سطح همکاری دارد. 
دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره چشم‌انداز همکاری‌های ایران با این سازمان در آینده نزدیک هم خاطرنشان کرد: ایران از سال ٢٠٠٩ طرف گفتگوی این سازمان است و ما بسیار استقبال می‌کنیم که این کشور مشتاق به افزایش سطح همکاری است. ما در حال یافتن حوزه های مختلف همکاری هستیم و از این موضوع استقبال می‌کنیم. 
لازار کومانسکو در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص کریدور خلیج فارس و دریای  سیاه گفت: این یکی از مهمترین پروژه‌های مشترک ما با ایران است و زمانی که به بهره‌برداری برسد حمل و نقل در منطقه را تسهیل می کند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا