بین الملل

تخلیه ساختمان پارلمان عراق همزمان با تظاهرات در بغداد

تخلیه ساختمان پارلمان عراق همزمان با تظاهرات در بغداد

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، یک منبع آگاه امنیتی، امروز (سه‌شنبه، ۷ ژوئن)، از تخلیه ساختمان پارلمان عراق از کلیه کارمندان به دلیل تظاهرات پیمانکاران وزارت برق در منطقه سبز، خبر داد.

به نوشته رسانه‌های عراقی، نیروهای امنیتی این کشور، در پی تظاهرات کارمندان وزارت برق در منطقه سبز و زخمی شدن چند تن از تظاهرات‌کنندگان در درگیری با این نیروها در یکی از ورودی‌های منطقه سبز، ساختمان پارلمان را تخلیه کردند.

تظاهرات‌کنندگان خواستار تثبیت وضعیتشان در چارچوب قانون امنیت غذایی که روز چهارشنبه (فردا) در پارلمان در خصوص آن رأی‌گیری خواهد شد، هستند.

صدها نفر از کارمندان قراردادی در وزارت برق و تمامی ادارات برق بغداد و استان ها از صبح امروز در مقابل ورودی منطقه سبز از سمت هتل الرشید به ویژه مقابل ساختمان پارلمان تظاهرات کردند.

کمیسیون مالی پارلمان عراق، پیش از این اعلام کرده بود که وضعیت کارمندان قراردادی در چارچوب قانون امنیت غذایی تدارک دیده شده از سوی این کمیسیون، تثبیت نخواهد شد و وزارت دارایی به دو نامه رسمی این کمیسیون در خصوص نحوه برخورد با مدرسین، نیروهای قراردادی‌ و روز مزد و تبدیل وضعیت آن‌ها بر اساس مصوبه ۳۱۵ پاسخ نداده است.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا