سمنان

تدابیر جدید برای مبارزه با زمین‌خواری در سمنان

تدابیر جدید برای مبارزه با زمین‌خواری در سمنان

به گزارش یولن از سمنان، غلامرضا خراسانیان مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی و مبارزه با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی گام نخست در راستای امنیت غذایی و رفع وابستگی به واردات است.

وی با اشاره به برخی مصوبات کارگروه فراقوه‌ای مبارزه با زمین‌خواری در استان سمنان گفت: در این کارگروه، مصوب شد تا از توان و ظرفیت فرمانداری‌های شهرستان‌های استان در راستای اجرای احکام قطعی قلع‌وقمع بهره گرفته شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: بر این اساس، مقرر شد تا ظرفیت فرمانداری‌های استان سمنان برای تأمین وسایل نقلیه سنگین ازجمله لودر در اجرای احکام قطعی قلع‌وقمع استفاده شود.

خراسانیان با تأکید بر لزوم تشکیل کارگروه شهرستانی ذیل کارگروه استانی به‌منظور اجرای احکام قلع‌وقمع ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان تصریح کرد: فرمانداران باید جلسات کارگروه شهرستانی را به‌منظور برنامه‌ریزی اجرای احکام در اسرع وقت تشکیل دهند.

به گفته وی، اتخاذ تمهیدات لازم از سوی نیروی انتظامی و مراجع قضایی به‌منظور تأمین امنیت و نظم لازم در محل اجرای احکام قطعی قضایی قلع‌وقمع از دیگر مصوبات این کارگروه استانی بود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: از دیگر مصوبات این کارگروه می‌توان به قطع انشعابات بناهای غیرمجاز توسط ادارات زیربنایی ازجمله آب، برق، گاز و… اشاره کرد.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا