کرمان

تشکیل قرارگاه ویژه پیشگیری از سرقت در کرمان/اورژانس قضایی بیش از ۳ هزار پرونده را ختم به خیر کرد

تشکیل قرارگاه ویژه پیشگیری از سرقت در کرمان/اورژانس قضایی بیش از ۳ هزار پرونده را ختم به خیر کرد

به گزارش یولن از کرمان، سید مهدی قویدل ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس سند تحول قوه قضاییه ۷ ماموریت مهم به دستگاه قضایی سپرده شده تا چالش‌ها و موانع احصا شود و راهبردها و راهکارها نیز برای رفع آنها تدوین شده است.

وی از  نقد توسط صاحب‌نظران به عنوان یکی از نوآوری‌ها برای تحقق اهداف دستگاه قضایی در سند تحول نام برد و ادامه داد: بحث نقد در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد و از آنجا که در همه اعصار و نظام‌ها و کتب به موضوع استفاده از ظرفیت نخبگان فرهیختگان و صاحب نظران اصحاب رسانه تاکید شده است بنابراین ابن امر به عنوان یک راهبرد در دستگاه قضایی پذیرفته شده تا این افراد بیایند و محورهایی که اصول دستگاه قضا هست را مورد نقد قرار دهند.

قویدل ابراز داشت: معنی نقد مشخص است و نقد یعنی ما داوری و رایزنی سازنده داشته باشیم و این متفاوت با  تخریب است و نقد مخرب وجود ندارد زیرا نقد یک بحث سازنده است و اهداف نقادانه و اصلاح گرایانه با پیشنهاد و راهکار باشد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در راستای سند تحول قوه قضاییه اقدام به برگزاری نخستین جشنواره نقد برتر کرده است که این‌نقد با محورها و گروه‌های خاص است مخاطبان جشنواره نقد برتر مشخص هستند و فعالان رسانه فعالان اجتماعی، مراکز علمی دانشگاهی، حوزه‌های علمیه و نهادهای مردمی دارای مجوز می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

قویدل ابراز داشت: جشنواده تقدیر از نقدهای برتر قوه قضاییه با ۱۰ محور اصلی و ۵۵ محور فرعی برگزار می‌شود و افراد تا ۱۵ خرداد می‌توانند آثار خود را بارگذاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ددگستری استان کرمان ۳۲ برنامه ابلاغی دارد و ۱۰ اتهام اول استان را به صورت ویژه در دستور کار دارد، عنوان کرد: مانند سایر استان‌های کشور همچنین سرقت نخستین اتهام‌ در استان کرمان است و قرارگاه ویژه پیشگیری از سرقت و بانک اطلاعاتی سارقان تشکیل شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان ابراز داشت: خشونت و تصادفات به ترتیب دومین و سومین اتهام در استان کرمان هستند و کارگروه‌های ویژه برگزار شده است و ۳۰ قاضی پیشگیری از وقوع جرم در استان با ما همکاری می‌کنند.

قویدل افزود: شورای پیشگیری از وقوع جرم در سراسر استان کرمات ‌تشکیل شده و اثرات خوبی داشته است و پایگاه انسجام‌ بخشی در مناطق حاشیه شهر کرمان دستاوردهای مطلوبی دارد.

وی تصریح کرد: اورژانس قضایی در استان کرمان راه‌اندازی شده است و اختلافات ساده توسط حدود ۷۰۰ نفر از مصلحین مستقر در این اورژانس مورد صلح و سازش قرار می‌گیرد و ۵ هزار و ۳۰۰ پرونده به اورژانس قضایی ارجاع شده که ۳ هزار و ۸۰ پرونده منجر به صلح و سازش شده است‌.

قویدل ابراز داشت: ۳۰۰ سازمان مردم نهاد در استان کرمان شناسایی شده است و قصد داریم از این ظرفیت برای کاهش جرایم و پیشگیری از وقوع جرم استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: ۱۰ هزار نفر عضو سامانه سجام با عنوان دیده‌بانان پیشگیری از وقوع جرم در استان کرمان هستند که گزارش‌های مردمی را می‌گیریم و پیگیری لازم انجام می‌شود.

قویدل اضافه کرد: ساماندهی کارگاه‌های ضایعاتی در کرمان را دنبال کردیم و زمین در دو نقطه شهر برای تجمیع کارگاه‌های ضایعاتی اختصاص داده شده است.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا