سمنان

تشکیل ۳۴ تیم مشترک بازرسی و رصد کرونا در سمنان/ قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه بسیج و سپاه

تشکیل ۳۴ تیم مشترک بازرسی و رصد کرونا در سمنان/ قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه بسیج و سپاه

به گزارش یولن از سمنان، احمد ریواده، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان صبح امروز در جلسه قرارگاه طرح شهید سلیمانی در سالن جلسات کوثر استانداری سمنان، از مشارکت و مساعدت مجموعه بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجرای طرح شهید سلیمانی قدردانی و اظهار کرد: لازم است تا قرارگاه‌های شهید سلیمانی در شهرستان‌های استان، نیازهای موجود در اجرای این طرح را پیش‌بینی و احصا کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر، باید اولویت تمام دستگاه‌های اجرایی استان، تأمین سلامت و مشارکت در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها در راستای مدیریت مقابله با کرونا در استان باشد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تصریح کرد: کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونای استان از ظرفیت شهرداری‌ها، شبکه بانکی و دستگاه‌های استان، برای اطلاع‌رسانی در قالب طرح شهید سلیمانی استفاده کرده و در این راستا، دانشگاه‌های علوم پزشکی باید محتوای مناسب به‌منظور اطلاع‌رسانی به مردم استان را فراهم آورند.

ریواده بیان کرد: بنا بر اعلام دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان، علاوه بر تیم‌های مرتبط با دستگاه‌های ناظر، ۳۴ تیم مشترک نیز به‌منظور بازرسی و رصد اقدامات در راستای مقابله با کرونا شکل گرفته است.

وی گفت: فرمانداران استان سمنان از ظرفیت بسیج و هلال‌احمر برای تشکیل تیم‌های بازرسی کرونا استفاده کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید در حوزه بیماریابی فعال، انجام مستمر تست‌های PCR را در دستور کار خود قرار دهند.

ریواده ادامه داد: فرمانداران با درمانگاه‌های بخش خصوصی و سایر بخش‌های درمانی همچون نیروهای مسلح و… نشست‌هایی را برگزار کرده و از این ظرفیت در مدیریت مقابله با کرونا استفاده کنند.‌

وی با بیان اینکه باید تلاش شود تا دسترسی مردم به پزشک تأمین شود، گفت: تیم‌های مشترک بازرسی و نظارت باید در استان سمنان تقویت شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بیان کرد: لازم است تا از سایر ظرفیت‌های استان همچون خیران، بسیج، آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان و… برای مساعدت در اجرای برنامه مواسات استفاده شود.

ریواده افزود: هر طرح و برنامه‌ای که دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان در حوزه مدیریت کرونا دارند، به‌عنوان اولویت استان محسوب می‌شود.‌

وی بیان کرد: لازم است تا فرمانداران استان تذکرات لازم در خصوص کاهش و حذف جلسات غیرضروری را ارائه دهند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۲/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا