کرمان

تفکر الهی «امام خمینی» الگویی نوین در اداره جوامع بشری ایجاد کرد

تفکر الهی «امام خمینی» الگویی نوین در اداره جوامع بشری ایجاد کرد

به گزارش یولن از سیرجان، حجت‌الاسلام روح‌الله مختاری امام جمعه ساوجبلاغ امروز در مراسم ارتحال امام راحل با تسلیت این روز و همچنین شهدای قیام ۱۵ خرداد اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) بزرگ‌مردی بودند که منادی دین و عدالت و محبوب‌ترین رهبر مسلمانان در جهان معاصر و پناهگاه عدالت‌طلبان و ستمدیدگان بودند و این ایام بهانه‌ای است که بیشتر به اندیشه‌ها و شخصیت امام راحل بپردازیم که  تجدید میثاق و بزرگداشت امام خمینی (ره) و زنده نگه داشتن یاد، راه و اندیشه امام (ره) از اهداف مهم این مراسم خواهد بود.

وی افزود: امام خمینی(ره) متفکر بزرگ عصر حاضر و احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) بود و جهان را با اندیشه الهی خود از فرو رفتن در اندیشه‌های دنیا طلبانه قدرت‌های جهانی رهایی بخشید و اسلام را تنها مسیر رستگاری بشریت به جهان معرفی کرد.

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: امام راحل در ایجاد الگویی نوین در اداره جوامع بشری موفق شد و به جهان شهامت ظلم‌ستیزی آموخت و بزرگ‌مردی بودند  که برای حمایت از مستضعفین و ملل مظلوم در برابر قدرت‌های زورگو و استکباری ایستاد و به ملت‌های مظلوم در قرن حاضر شجاعت مقابله با مستکبران را یاد داد.

امام جمعه ساوجبلاغ، شخصیت حضرت امام خمینی(ره) را بی‌نظیر عنوان کرد و گفت: امروز سربلندی و سرافرازی ملت ایران در عرصه‌‌های مختلف نبرد با دشمنان انقلاب اسلامی، حاصل ولایت فقیه و مردم سالاری دینی است که تفکر هوشمندانه و خلاقانه آن امام راحل با تلفیق مبانی و آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص) و شرایط روز، آن را بوجود آورده و درکی جدید از شرایط تاریخی را فراروی سایر ملل و جوامع قرار داده است.

معرفی شخصیت و مکتب امام راحل جهاد تبیین به شمار می‌رود

در این مراسم سرهنگ علی دستوری فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سیرجان نیز به قدرت نظام اسلامی در همه زمینه‌های علمی، فرهنگی و نظامی پرداخت و عنوان کرد: ۱۴ خردادماه بهانه‌ای است تا بیش از پیش شخصیت امام خمینی (ره) را بشناسیم و هرگز فراموش نکنیم که یکی از اهداف دشمن، تحریف جایگاه امام راحل است.

وی افزود: در تاریخ ایران اسلامی ۱۴ و ۱۵ خرداد یادآور نام و شخصیت رهبر بزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) است و مسئله حفظ اندیشه‌های امام(ره) و معرفی شخصیت و مکتب امام راحل خصوصا برای نسل جوان از مسائل مهم جهاد تبیین به شمار می‌رود که نباید از آن غافل شد.

دستوری خاطرنشان کرد: سالروز قیام مردمی ۱۵ خرداد نیز سرآغاز نهضت بیداری اسلامی ملت ایران و بیان‌گرعمق پیوند معنوی مردم با آرمان‌های الهی و فداکاری ملت برای حفظ اسلام و برچیده شدن سلطه طاغوتیان بود و امروز پرچمداری جبهه اسلام و استمرار این حرکت بزرگ الهی ولایت مطلقه فقیه و به رهبری حضرت امام خامنه‌ای است که ایشان نیز معتقدند امام خمینی(ره) یک حقیقت همیشه زنده است.

انتهای پیام/۸۰۰۱۵/ب


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا