سلامت

تمام بیمارستان‌های استان کرمانشاه صاحب دستگاه سی‌تی‌اسکن شد

تمام بیمارستان‌های استان کرمانشاه صاحب دستگاه سی‌تی‌اسکن شد

دکتر «قباد محمدی» روز سه‌شنبه به یولن افزود: در سال گذشته و در پی اعزام یک بیمار خانم با آمبولانس از گیلانغرب به بیمارستان اسلام آبادغرب برای انجام سی تی اسکن، آمبولانس در مسیر دچار سانحه شد و متاسفانه راننده آن جان خود را از دست داد.

وی اضافه کرد: پس از این حادثه با پیگیری های مجدانه دانشگاه علوم پزشکی و حمایت ویژه امیری مقدم استاندار کرمانشاه و حیدری نماینده گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی و مساعدت مقام عالی وزارت در سفر اخیر به استان، امروز یک دستگاه سی تی اسکن پیشرفته ۱۶ اسلایس تحویل بیمارستان الزهراء گیلانغرب شد و ظرف چند ماه آینده به بهره‌برداری می رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: این دستگاه محصول کمپانی زیمنس آلمان و مدل somatom go now بوده که ارزش ریالی آن با ارز آزاد نزدیک به هفت میلیارد تومان می باشد.

دکتر محمدی افزود: با نصب و بهره برداری از این دستگاه، حاشیه امنیت خوبی برای بیماران و کادر درمان شهرستان ایجاد خواهد شد و از اعزام بیماران شهرستان به شهرهای همجوار جلوگیری بعمل خواهد آمد.

وی اضافه کرد: به این ترتیب تمام بیمارستانهای  شبکه های بهداشت و درمان واجد شرایط تابعه دانشگاه مجهز به دستگاه سی تی اسکن می شوند.

به گزارش یولن، استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا