ایلام

توزیع ۳۰ هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان ایلامی

علیرضا طولابی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در سامانه پایش ۳۰ هزار تن کود شیمیایی توزیع و ۲۴ هزار تن بذر اصلاح شده در طبقات و ارقام مختلف آبی و دیم تامین و آماده توزیع بین کشاورزان در سراسر استان ایلام است.

وی افزود: مشکل بذر تحت هیچ عنوانی نداشته و صد در صد بذر مورد نیاز کشاورزان تامین شده است و مشکل سال گذشته که کمبود بذر و کود وجود داشت امسال دیگر شاهد این مشکل و تکرار مسئله سال قبل نخواهیم بود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: کشاورزان برای تهیه گندم مورد نیاز خود به مراکز خدمات کشاورزی مراجعه و حواله دریافت، عاملین و شرکت‌های تولید بذر، بذر را آماده و در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند.

وی افزود: قیمت بذر امسال مصوبه دولتی و ابلاغ شده است و در تمام کشور به صورت یک قیمت به کشاورزان عرضه و هیچگونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

طولابی ادامه داد: در بحث جهش تولید در دیم زارها ۴۰ هزار هکتار در حال اجرا است کشاورزان می‌توانند از خدمات این طرح که شامل تسهیلات، نظارت، استفاده از بذرمال و همچنین کودهای شیمیایی مورد نیاز تامین می‌شود کشاورزان در طرح دیم می‌توانند مراجعه و از این خدمات استفاده کنند.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا