بین الملل

توضیح مسکو درباره زمان دیدار روسای جمهور روسیه و اوکراین

توضیح مسکو درباره زمان دیدار روسای جمهور روسیه و اوکراین

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روز چهارشنبه درباره زمان دیدار روسای جمهور روسیه و اوکراین توضیح داد.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، این مقام روس در جمع خبرنگاران متذکر شد چنین دیداری، ترتیبات و هماهنگی‌های خاصی دارد که باید انجام شوند. 

او تأکید کرد: «[ولادیمیر] پوتین و [ولودیمیر] زلنسکی فقط زمانی می‌توانند دیدار کنند که یک سند معین، نهایی شده باشد اما تا به این لحظه، کار بر روی این سند از مدت‌ها قبل متوقف شده و دیگر ادامه پیدا نکرده است».

او با اشاره به سفر هفته آینده «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه به ترکیه، در پاسخ به سوالی درباره احتمال دیداری میان روسیه، اوکراین و نماینده سازمان ملل گفت، درباره چنین جلسه‌ای چشم‌انداز روشنی وجود ندارد.

پسکوف درباره احتمال سفر پوتین به ترکیه با توجه به دعوت انجام شده گفت: «دعوتی صورت گرفته و زمان‌بندی مربوط به آن از طریق کانال‌های دیپلماتیک مورد توافق قرار خواهد گرفت».

پسکوف ماه گذشته گفته بود که مسکو پیش‌نویس سند توافقات را که به وضوح تنظیم شده به کی‌یف تحویل داده و منتظر پاسخ است.

مذاکرات روسیه و اوکراین از ۲۸ فوریه انجام شده و جلسات متعددی در بلاروس برگزار شد؛ سپس طرفین مذاکرات را در قالب ویدئو کنفرانس ادامه دادند. دور بعدی مذاکرات حضوری در ۲۹ مارس در استانبول برگزار شد اما ۱۲ آوریل، پوتین به خبرنگاران گفت که کی‌یف از توافقات قبلی منحرف شده و روند مذاکرات را به بن‌بست کشانده است.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا