سلامت

تکمیل پروژه ساخت بیمارستان خوسف سرعت گرفته است

تکمیل پروژه ساخت بیمارستان خوسف سرعت گرفته است

به گزارش روز جمعه یولن از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، سید محمد موسوی میرزایی در نشستی با حضور سرپرست فرمانداری خوسف به بررسی روند ساخت بیمارستان و ارائه خدمات بهداشتی درمانی در این شهرستان پرداخت.

وی با اشاره به موقعیت، وسعت و پراکندگی جمعیت در خوسف افزود: برخورداری از بیمارستان، حداقل نیازی است که مردم این شهرستان باید به آن دسترسی داشته باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: برای اتمام ساخت بیمارستان خوسف همه پای کار هستند و این موضوع می‌تواند الگوی مناسبی باشد که هر گونه تلاش مستمر و پیگیری مجدانه در اجرای پروژه‌ها، نتیجه بهتری خواهد داشت.

وی به آخرین وضعیت پروژه‌های بیمارستانی و درمانی در حال احداث دانشگاه در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: خود را متعهد می‌دانیم تا محرومیت‌زدایی و تقویت دسترسی مردم به خدمات سلامت‌محور به عنوان مهمترین اولویت دانشگاه همواره مورد توجه باشد.

موسوی میرزایی از بهره‌برداری بیمارستان بشرویه تا دهه فجر امسال و بیمارستان خوسف تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: راه‌اندازی بیمارستان‌های محلی در شهرهای کوچکتر از دیگر برنامه‌های دانشگاه است.

سرپرست فرمانداری خوسف هم در این نشست اظهار داشت: این شهرستان از محروم‌ترین نقاط استان بوده و نیازمند توجه ویژه است.

محمدعلی ایمانی با اشاره به موقعیت این شهرستان گفت: خیلی از خدماتی که در خوسف ارائه می‌شود فقط مخصوص شهروندان خوسفی نیست و ساخت بیمارستان خوسف به عنوان یک موقعیت بین‌راهی درمانی می‌تواند رسیدگی بهتر و سریعتر به مصدومان جاده‌ای و کاهش تلفات جانی را به دنبال داشته باشد.

تکمیل پروژه ساخت بیمارستان خوسف سرعت گرفته است

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان خوسف یک مطالبه عمومی است افزود: خوشبختانه با حمایت استاندار خراسان جنوبی و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، طی ماه‌های اخیر روند عملیات ساختمانی بیمارستان خوسف فعال‌تر شده و پیشرفت فیزیکی چشمگیری داشته است.

سرپرست فرمانداری خوسف با اشاره به بازدیدهای مکرر از پروژه در حال ساخت بیمارستان و رایزنی با مسوولان استانی و مدیران شهرستانی برای تسریع اقدامات مورد نیاز، از پاسخگویی، تعامل و همکاری همه‌جانبه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تشکر کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان خوسف نیز به بیان مهمترین مشکلات و چالش‌های حوزه سلامت این شهرستان پرداخت و سرپرست دانشگاه با تاکید بر پیگیری حل مشکلات از جانب شبکه خوسف برای رفع مشکلات قابل حل، قول مساعد داد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین با حضور در محل پروژه در حال ساخت بیمارستان خوسف و بازدید از بخش‌های مختلف آن، روند پیشرفت فیزیکی این بیمارستان ۳۲ تختخوابی را از نزدیک بررسی کرد.

موسوی میرزایی در حاشیه بازدید از بیمارستان خوسف با بیان اینکه اجرای این پروژه از سال ۹۲ شروع شد گفت: خدا را شاکریم که طی ۸ ماه گذشته، پیشرفت فیزیکی این پروژه به حدود ۸۰ درصد رسیده است و امیدواریم تا قبل از پایان سال تکمیل و تجهیز شود و به فاز بهره‌برداری برسد.

وی همچنین به مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی خوسف رفت و از همکاران این مرکز قدردانی کرد.

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی را زیر پوشش دارد و خوسف در ۳۶ کیلومتری مرکز استان است.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا