بین الملل

تیراندازی در آمریکا باز هم قربانی گرفت

تیراندازی در آمریکا باز هم قربانی گرفت

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، تیراندازی در آمریکا باز هم قربانی گرفت. رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند فردی در یک کارخانه تولیدی در غرب ایالت مریلند چند نفر را به ضرب گلوله به قتل رساند. 

پلیس گفته دست‌کم سه نفر در این تیراندازی به قتل رسیده‌اند. شبکه خبری فاکس‌نیوز، بدون اشاره به جزئیات بیشتر گزارش داده عده زیادی زخمی شده‌اند.

چند روز پیش یک پایگاه خبری که تیراندازی‌های کور در آمریکا را رصد می‌کند گزارش داده در سال جاری میلادی تا به حال بیش از ۲۴۰ مورد تیراندازی کور در آمریکا به وقوع پیوسته است.

طبق آمارهای پایگاه «آرشیو خشونت‌های مسلحانه» ۳۳ مورد از این تیراندازی‌ها بعد از  حمله به مدرسه ابتدایی اووالدا در ایالت تگزاس در تاریخ ۲۴ مه که به کشته شدن ۱۹ کودک و ۲ بزرگسال منجر شد به وقوع پیوسته‌اند.

تنها در دو هفته گذشته، تیراندازی‌های کور در شهرهای مختلف آمریکا به کشته شدن ۱۱ نفر و زخمی شدن ۶۰ نفر دیگر منجر شده است.

«تیراندازی‌های کور»، طبق تعریف پایگاه «آرشیو خشونت‌های مسلحانه»، تیراندازی‌هایی هستند که در جریان آن غیر از فرد ضارب دست‌کم ۴ نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی یا کشته می‌شوند.

طبق نوشته این پایگاه، این آمار به معنی آن است که تا این مقطع از سال جاری میلادی به طور متوسط بیش از یک مورد تیراندازی کور در آمریکا به وقوع پیوسته است. در سال میلادی ۲۰۲۲، هیچ هفته‌ای وجود نداشته که در آن دست‌کم ۴ تیراندازی کور اتفاق نیفتاده باشد.

شمار تیراندازی‌های کور در آمریکا طی سال‌های گذشته رو به افزایش بوده است. در سال ۲۰۲۱، نزدیک به ۷۰۰ مورد تیراندازی به وقوع پیوست. این در حالی بود که در سال ۲۰۲۰ این رقم ۶۱۱ و یک سال قبل‌تر، ۴۱۷ بود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا