بین الملل

«جباراف»: افزایش توان نظامی در دستور کار قرقیزستان قرار خواهد گرفت

«جباراف»: افزایش توان نظامی در دستور کار قرقیزستان قرار خواهد گرفت

به گزارش خبرنگار یولن در بیشکک، «سادیر جباراف» رئیس جمهور قرقیزستان با حضور در مراسم باشکوه به مناسبت سی امین سالگرد تشکیل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد که واقعیتهای امروز مستلزم بازنگری در سیاست دولتی در زمینه تضمین امنیت ملی جمهوری قرقیزستان است.

رئیس جمهور در این مراسم گفت: در آینده نزدیک، شورای امنیت قرقیزستان پیش نویس دکترین نظامی جدید را بررسی و در مورد حمایت همه جانبه از فعالیتهای نیروهای مسلح، به ویژه افزایش توان رزمی آنها تصمیماتی اتخاذ خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح قرقیزستان روزهای سختی را پشت سر گذاشتهاند، اما تاریخ ۳۰ ساله تشکیل نشان داده است که میتوانند جلوی هرگونه تلاش برای نقض تمامیت ارضی کشور را بگیرند.

جباراف گفت: اخیراً ما هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی را جشن گرفتیم. سربازان قرقیزستان وارثان شایسته فاتحانی هستند که گسترش فاشیسم را متوقف کردند.

به گفته وی، امروزه توسعه وضعیت بین المللی پویاتر میشود. روشهای غیر نظامی برای انجام مبارزه مسلحانه در اولویت قرار دارد که به طور فعال با کار اطلاعاتی و تبلیغاتی همراه است.

جباراف ادامه داد: واقعیت‌های امروز مستلزم بازنگری در سیاست دولتی در زمینه تضمین امنیت ملی جمهوری قرقیزستان است.

وی خاطرنشان کرد: قرقیزستان کشوری صلح طلب است که سیاست نظامی خود را بر اساس اصول دفاع  بنا می‌کند.

جباراف گفت: وظیفه اصلی ما ایجاد نیروهای مسلح موثر برای تضمین امنیت ملی کشور است.

وی در پایان گفت: پس زمینه چالش‌ها و تهدیدهای جاری، قرقیزستان برای همزیستی با سایر کشورها بر اساس اصول هماهنگی و عدالت، همکاری متقابل سودمند و حل مسالمت آمیز مشکلات بین‌المللی و منطقه‌ای تلاش می‌کند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا