البرز

جزئیات درگیری عوامل شهرداری و کارگران ساختمانی در فردیس

جزئیات درگیری عوامل شهرداری و کارگران ساختمانی در فردیس

محمد رضا آژیر، شهردار فردیس، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، در خصوص انتشار فیلمی مبنی بر درگیری میان عوامل شهرداری و کارگران ساختمانی، گفت: این مجموعه دارای تخلف ساختمانی است و دستور توقف سازه تا رسیدگی به موضوع در کمیسیون ماده ۱۰۰  چندین بار توسط شهرداری صادر شده و مورد توجه مالک واقع نشده است. 

وی با بیان اینکه علی رغم پیگیری‌های متعدد متاسفانه عوامل اجرایی این مجموعه از ارائه استحکام بنا به شهرداری خودداری کرده اند، افزود: در پی طرح درخواست توسعه ساختمان و راه اندازی بیمارستان در ساختمان موسوم به آرین و طرح موضوع در کمیسیون ماده ۵، با توجه به حساسیت ایمنی بیمارستان‌ها در ضوابط و مقررات شهرسازی مقرر شد مالک بیمارستان نسبت به ارائه گواهی استحکام بنا و معرفی زمین جهت تامین پارکینگ‌های مورد نیاز اقدام کند.

 شهردار فردیس با بیان اینکه مالک با سوءاستفاده از عنوان بیمارستان بر خلاف ضوابط اقدام به ساخت و ساز کرده است، توضیح داد:  علیرغم تخلفات گسترده و تذکرات متعدد شهرداری مبنی بر لزوم ارائه استحکام بنا و اعلام آمادگی حوزه معاونت عمران شهرداری فردیس جهت همکاری و مشاوره های فنی در نحوه اجرای سازه، مالک بدون اخذ مجوز های لازم از شهرداری،  به ادامه عملیات احداث بنا در قالب طبقه مازاد و با سازه غیر اصولی و غیر اساسی اقدام کرده است.

آژیر گفت: عوامل شهرداری بارها با مراجعه به ملک مورد نظر جهت بررسی روند احداث سازه و ابلاغ دستور توقف عملیات ساختمانی اقدام کرده اند که متاسفانه مالک بیمارستان ضمن ممانعت از ورود عوامل شهرداری به ملک، نسبت به ایجاد درگیری با پرسنل حوزه کنترل و نظارت اقدام کرده که در این درگیری تعدادی از همکاران شهرداری مورد ضرب و جرح قرار گرفتند. 

بنابر اعلام روابط عمومی شهرداری فردیس علیرغم پیشرفت فیزیکی قابل توجه پروژه تاکنون هیچگونه گزارشی از جانب مهندس ناظر ارائه نشده و در بازدیدهای میدانی عوامل شهرداری، احتمال بروز خطر و عدم رعایت ضوابط فنی در اجرای سازه پیش بینی می‌شود و اخطارهای متعدد در این زمینه به مالک ارائه شده است.

گفتنی است؛ اگرچه پیش از این اتفاق طی بازدید و دستور استاندار البرز در خصوص رفع مشکلات بیمارستان‌های در حال احداث فردیس و همکاری همه سازمان‌ها و نهاد ها در این خصوص، شهردار فردیس برای هرگونه همکاری با مجموعه‌های بیمارستانی اعلام آمادگی کرده و قول همکاری داده بود، اما بروز حوادثی از جمله  فروریختن ساختمان متروپل و آسیب مالی و جانی به صدها انسان،  کنترل و نظارت جدی شهرداری بر ساخت و ساز به ویژه در مراکز تجمعی از جمله بیمارستان را ضروری می‌سازد.

البته که قطعا می‌توان اینگونه مشکلات را با وساطت فرمانداری، نیروی انتظامی، دادستان عمومی و حتی استاندار البرز به نحو دیگری به غیر از درگیری که جز بارمنفی برای شهر ندارد، حل کرد.

انتهای پیام/ج/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا