سلامت

جزئیات ملاک تعیین سهمیه جذب پرستاران در آزمون پیش‌رو

جزئیات ملاک تعیین سهمیه جذب پرستاران در آزمون پیش‌رو

به گزارش یولن از وبدا، دکتر عباس عبادی روز پنجشنبه در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کرمان که با موضوع بررسی مشکلات پرستاران برگزارشد، افزود: مشکل کمبود نیروی پرستار موضوع جدید و مختص یک یا چند دانشگاه نیست بلکه در همه کشور با کمبود پرستار مواجه هستیم. 

وی با تأکید بر پیگیری اصلاح چارت بیمارستانی، افزود: نامتعادل بودن تخت‌های مصوب با تخت‌های فعال بیمارستانی بر مشکل کمبود پرستار به میزان قابل توجهی افزوده و به عنوان مثال بیمارستان افضلی پور کرمان  ۴۸۰ تخت مصوب اما بیش از ۷۰۰ تخت فعال دارد در حالی که نیروی آن برای ۴۸۰ تخت تامین شده، در واقع فشار کار و ارائه خدمت به سایر تخت‌ها به دوش پرستاران موجود می‌افتد که این موضوع علاوه بر فرسایشی بودن، کیفیت خدمات پرستاری را هم کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: برای رفع مشکل کرمان در رفع نیروی انسانی و دانشگاه هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی کرمان در سطح کشور که از میانگین کشوری عقب است، اولویت را برای افزایش در جذب جدید که نیمه دوم سال انجام می شود، گذاشته ایم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر ارائه برنامه کاربردی برای کاهش شکاف آموزش و بالین، گفت: باید با تلفیق تئوری، بالین و عرصه در ارائه خدمت، احساس مسئولیت و تعهد بیشتری نسبت به بیمار و مددجو در دانشجویان و فراگیران نسبت به بالین ایجاد شود.

وی با اشاره به طرح “اتندینگ” که در دانشکده پرستاری تبریز اجرا شد، از این طرح به عنوان یک طرح موفق یاد کرد و گفت: تلفیق آموزش در بالین و یا در عرصه نیازمند توجه بیشتری است و می‌طلبد سایر دانشکده‌های پرستاری نیز از آن بهره بگیرند. 

کمبود نیروی پرستار،  پرداختی پرستاران، سختی کار، برقراری فوق العاده خاص، اصلاح برخی از فرایندهای اسلامی شدن بیمارستان ها و ساخت ساختمان دانشکده پرستاری کرمان، از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا