فرهنگ و هنر

حجت‌الاسلام خداداده رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی مساجد شد

حجت‌الاسلام خداداده رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی مساجد شد

به گزارش یولن، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام کمال خداداده را به عنوان رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور منصوب کرد.

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به حجت‌الاسلام کمال خداداده روحانی جهادی و انقلابی، ضمن اشاره به شعار اصلی دولت مردمی در حوزه فرهنگ، یعنی بازگشت به مساجد، بر لزوم شناسایی، جذب و آموزش استعدادهای برتر و جوانان انقلابی در جهت نهادینه سازی اهداف فرهنگی دولت مردمی تاکید شده است.

متن حکم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ خطاب به رئیس جدید ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به شرح زیر است:

جناب حجت‌الاسلام آقای کمال خداداده

با عنایت به شایستگی، تجربیات و سوابق ارزشمند جناب‌عالی و شناخت از روحیه مکتبی و تعامل سازنده‌تان با اصحاب فرهنگ و هنر و شخصیت‌های گرانمایه حوزوی، به موجب این حکم و به استناد ماده ۹ اساسنامه ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی به مدت ۳ سال به عنوان «رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور» منصوب می‌شوید.

شعار اصلی دولت مردمی در حوزه فرهنگ، نهضت بازگشت به مساجد است و اینک شما در این موقعیت خطیر، عهده‌دار وظیفه سنگینی می‌شوید. شایسته است با تشکیل شورای اندیشه‌ورز از جوانان انقلابی، حزب‌اللهی و پرشور از جبهه فرهنگی و با استفاده از همه سلایق دوستان انقلابی موارد زیر در دستور کار قرار گیرد:

برنامه‌ریزی در جهت ترویج فرهنگ دینی و کادرسازی، توانمندسازی و هدایت ظرفیت‌های موجود مردمی به سمت اهداف بلند انقلاب اسلامی و استقرار ارزش‌های دینی

برنامه‌ریزی، نظارت، هماهنگی، انسجام و تقویت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور

شناسایی، جذب و آموزش استعدادهای برتر و جوانان انقلابی در جهت نهادینه‌سازی اهداف فرهنگی دولت مردمی

تلاش در جهت جلب مشارکت عموم مردم به منظور تقویت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به عنوان ابزاری در راستای بسط و گسترش ارزش‌های انقلابی و اسلام ناب محمدی(ص)

تعامل مؤثر با ارکان مسجد از جمله ائمه محترم جماعت و پایگاه‌های مقاومت بسیج در جهت ترویج و توسعه نقش مسجد به‌عنوان مرکز فرهنگی در جامعه به منظور نهادینه‌سازی فرهنگ دینی

استفاده کامل از ظرفیت وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای عضو شورای سیاست‌گذاری

حضور پررنگ جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف ستاد

بدیهی است ارائه گزارش‌های فصلی مستمر از عملکرد با تشکیل منظم جلسات شورای سیاست‌گذاری مورد توقع است. لازم می‌دانم از تلاش‌های مؤثر و سازنده جناب حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی در دوره مسئولیت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز تقدیر و تشکر کنم.

مزید توفیق جناب‌عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی ظل توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله العظی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از خداوند منان خواستارم.»

حجت‌الاسلام کمال خداداده، متولد ۱۳۶۲ و دانش آموخته سطح سه حوزه است. از سوابق او می‌توان به مشاور استاندار و مدیر سازمان جوانان استان زنجان، مدیرکل امور اجتماعی و مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری زنجان و همچنین معاون مدیرکل و رئیس کتابخانه مرکزی تبریز اشاره کرد. 

رئیس جدید ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور، علاوه بر عضویت در شورای برنامه‌ریزی جبهه فرهنگی انقلاب در استان تهران، سال‌ها سابقه امامت جماعت در مساجد شهر تهران و مسئولیت تشکیل قرارگاه جهادی و خدمت‌رسانی محراب در مرکز رسیدگی به امور مساجد را نیز عهده‌دار بوده است و از ائمه جماعت موفق در امر استعدادیابی، تربیت و اعتماد به نسل نوجوان و جوانان خصوصاً بچه‌های مسجد بوده است.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا