بین الملل

حماس محتوای دیدار با مقامات الجزائری را اعلام کرد

حماس محتوای دیدار با مقامات الجزائری را اعلام کرد

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس امروز (سه شنبه) گفت، دعوتی که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس از الجزائر دریافت کرد در چارچوب موفقیت گفت‌وگوی ملی است که «عبدالمجید تبون» رئیس‌جمهور الجزائر اعلام کرد.

بر اساس گزارش «رأی الیوم»، وی تصریح کرد، هیأتی از حماس شامل «خلیل الحیه» و «حسام بدران» دیروز وارد الجزائر شدند و به همراه «محمد عثمان» نماینده حماس در این کشور با مقامات الجزائری دیدار کردند.

بنا به گفته القانوع در دیدار مذکور درباره راه‌های تحقق وحدت ملی و پایان اختلافات فلسطینی بحث و تبادل‌نظر شد و قرار است نشستی دیگر به منظور تکمیل گفت‌وگوها برگزار شود.

وی ضمن اعلام اینکه حماس از نقش الجزائر در حمایت از مسأله فلسطین، میزبانی گروه‌های فلسطینی ونیز تمایل شدید برای آشتی و پایان اختلافات داخلی در فلسطین قدردانی می‌کند، تأکید کرد، حماس برای تحقق وحدت ملی فلسطینی کاملا آماده است و این را موضعی راهبردی و ثابت در این مرحله خطرناک می‌داند.

«منیر الجاغوب» رئیس دفتر رسانه‌ای جنبش فتح هفته جاری از ورود نمایندگان شش گروه فلسطینی به الجزائر برای مذاکره با یکدیگر خبر داد.

به نوشته سما نیوز، او گفت که هیأت فتح به ریاست «عزام الاحمد» و با حضور «دلال سلامه» و «محمد المدنی» از اعضای کمیته مرکزی به الجزائر رفته‌اند. در این گفت‌وگوها «فایز ابوعطیه» سفیر فلسطین در الجزائر نیز حضور دارد.

جنبش فتح، جنبش حماس، جهاد اسلامی فلسطین، جبهه مردمی، جبهه دموکراتیک و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین – فرماندهی کل گروههایی هستند که قرار است در راستای حل اختلافات میان خود به گفت‌و‌گو بنشینند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا