یزد

دارابی: پاسداری از مرزهای فرهنگی ایران در گرو استفاده از تمام ظرفیت‌های داخلی است

دارابی: پاسداری از مرزهای فرهنگی ایران در گرو استفاده از تمام ظرفیت‌های داخلی است

به گزارش یولن در یزد، علی دارابی در جریان سفر خود به این استان در نشست هم اندیشی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه که در حاشیه نخستین جشنواره ملی تولیدات چند رسانه‌ای میراث فرهنگی به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است، اظهار کرد: مرزهای فرهنگی ایران اسلامی فراتر از مرزهای جغرافیایی است و باید با مشارکت همگان حفظ شود.

وی وحدت و همبستگی را لازمه توسعه فرهنگی دانست و افزود: تقویت سه رکن اصلی رسانه، هنر و فرهنگ لازمه تقویت و حراست پایدار از میراث فرهنگی است.

دارابی با بیان این‌که  پاسداری از مرزهای فرهنگی ایران در گرو استفاده از تمام ظرفیت های فکری و اجرایی است، گفت: این مهم در گرو تقویت همه جانبه از نخبگان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای بومی است.

دارابی: پاسداری از مرزهای فرهنگی ایران در گرو استفاده از تمام ظرفیت‌های داخلی است

قائم‌مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تقویت زیرساخت های گردشکری ارتباط مستقیم با توسعه میراث فرهنگی دارد، گفت: استان یزد با راه ‌ندازی ایرلاین «یزد ایر» گامی قوی و موثر در راستای توسعه پایدار گردشگری در این استان برداشته است.

دارابی برگزاری نشست‌های مشترک مسئولان میراث فرهنگی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را ضروری دانست و بیان کرد: نقش اصحاب رسانه در تقویت زیرساخت‌های فرهنگی حائز اهمیت است.

یزد آماده میزبانی هنرمندان برای معرفی میراث فرهنگی است

مهران فاطمی، استاندار یزد نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری نخستین جشنواره تولیدات چند رسانه‌ای میراث فرهنگی در این استان، اظهار کرد: توسعه پایدار در گرو استفاده از ظرفیت‌های مختلف اجرایی و فکری است.

دارابی: پاسداری از مرزهای فرهنگی ایران در گرو استفاده از تمام ظرفیت‌های داخلی است

وی با بیان این‌که تا امروز ۱۶ ماه است که به عنوان استاندار یزد فعالیت دارم، افزود: توسعه فرهنگی لازم تقویت زیرساخت‌هاست و روح حاکم بر همه تصمیمات مسئولان باید مبتنی بر فرهنگ باشد.

استاندار یزد با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران تا جایی می‌تواند قد بکشد که فرهنگ آن قد کشیده باشد، گفت: فعالیت به موقع و درست در حوزه فرهنگ لازمه توسعه همه جانبه است.

فاطمی تصویب ساخت و ساز منازل ویلایی در استان یزد را از جمله اقدامات اجرایی در راستای حفظ فرهنگ و اصالت مردم این دیار دانست و بیان کرد:  روح حاکم بر حوزه مسکن سازی شهر و استان یزد را مبتنی بر فرهنگ و تمدن مردم دارالعباده تدوین و اجرا کردیم.

وی در ادامه با بیان این‌که یزد می‌تواند محل برگزاری رویدادهای فرهنگی وهنری کلان کشور باشد،گفت: ما زمینه لازم را برای تمام هنرمندان فراهم می‌کنیم و انتظار داریم یزد به عنوان یک میراث جهانی برای تمام جوامع انسانی به جهانیان معرفی شود.

استاندار یزد با اشاره به اهمیت توجه به مقوله جهاد تبیین، تأکید کرد: منتقل کردن داشته و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ایران اسلامی را بخشی از جهاد تبیین است.

پایان پیام/الف


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا