فرهنگ و هنر

دخترها و پسرهای روزه اولی در میدان امام حسین(ع) جشن می‌گیرند

دخترها و پسرهای روزه اولی در میدان امام حسین(ع) جشن می‌گیرند

به گزارش یولن، پروانه دوستی، رئیس فرهنگسرای امید از برگزاری ویژه برنامه فراگیر «سحرخیزان کوچک» همزمان با ماه رمضان خبر داد و گفت: «سحرخیزان کوچک» مراسم «جشن روزه» ویژه دخترها و پسرهای روزه اولی است که همزمان با نیمه ماه رمضان و در شب میلاد امام حسن مجتبی برگزار می‌شود.

 وی اضافه کرد: «سحرخیزان کوچک» همه ساله در فرهنگسراهای مختلف برگزار می‌شد، اما امسال مقرر شد تا این برنامه به صورت منسجم و متمرکز به دبیری اجرایی فرهنگسرای امید برگزار شود. برهمین اساس، این جشن بزرگ روز شنبه ۲۷ فروردین ماه از ساعت ۱۸ در شب میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام در میدان امام حسین علیه السلام برگزار خواهد شد.

رئیس فرهنگسرای امید درباره جزئیات این جشن گفت: بخش اصلی این مراسم جشن روزه برای دختران و پسران روزه اولی است که با رسیدن به سن تکلیف برای اولین بار توانستند روزه بگیرند. در کنار آن نیز مراسمات دیگری نظیر جشن میلاد امام حسن مجتبی، برپایی استیج و سفره افطاری برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، دبیرخانه اجرایی «سحرخیزان کوچک» در فرهنگسرای امید قرار دارد و مردم شهر تهران برای شرکت در این جشن بزرگ می‌توانند به فرهنگسراهای مناطق ۲۲ گانه شهر تهران مراجعه کنند. مهلت ثبت‌نام تا ۲۳ فروردین‌ماه است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۳۳۳۰۳۸۴۳ و یا تلفن همراه ۰۹۳۸۵۹۸۱۸۳۸ تماس بگیرند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا