خوزستان

دروازه عاشقی|مرز شلمچه آماده میزبانی از زائران به صورت شبانه‌روزی است

دروازه عاشقی|مرز شلمچه آماده میزبانی از زائران به صورت شبانه‌روزی است

نادر عمیدزاده فرماندار ویژه خرمشهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر، با اشاره به آمادگی کامل برای میزبانی از زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه، اظهار کرد: ستاد ملی، استانی و شهرستانی اربعین حسینی و همچنین استان‌ها و شهرهای معین از مدت‌ها قبل کار فراهم کردن زیرساخت‌ها و امکانات لازم جهت تردد آسان و روان زائران اربعین حسینی را آغاز کردند. 

وی عنوان کرد: امسال با توجه به گرمای هوا، برای نخستین‌بار در مسیر منتهی به مرز شلمچه احداث سایبان و مه‌پاش در دستور کار قرار گرفت، از طرفی دیگر تمامی مواکب مجهز به سیستم خنک‌کننده خواهند شد. 

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: امسال نیز سیستم فاضلاب مسیر مواکب در مرز شلمچه انجام شد که از اقدامات خوب زیرساختی به حساب می‌آید. 

عمیدزاده با اشاره به همت و تلاش جدی و قابل تقدیر مواکب برای میزبانی از زائران اربعین حسینی، بیان کرد: دولتی‌ها باید در این آزمون مهم، توجه جدی به زیرساخت‌ها داشته باشند، مواکب کار پذیرایی و اسکان زائر را انجام می‌دهند اما دستگاه‌ها باید از این امر حمایت و پشتیبانی کنند. 

وی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در مرز شلمچه برای تردد زائر وجود ندارد، عنوان کرد: مرز اکنون باز است و زائران می‌توانند به صورت شبانه‌روزی تردد کنند. 

انتهای پیام/ی


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا