البرز

دستگیری اعضای باند جعل سند انحصار وراثت و تصاحب زمین‌های بلاصاحب

دستگیری اعضای باند جعل سند انحصار وراثت و تصاحب زمین‌های بلاصاحب

محمد نادربیگی، رییس پلیس آگاهی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: در پی فوت احدی از شهروندان در سال ۱۳۷۰، با توجه به اینکه شخص متوفی فاقد ورثه بوده اموال وی بصورت بلاصاحب رها شده بود که یک باند کلاهبرداری از این موضوع مطلع و دندان طمع برای اموال آن مرحوم تیز کردند.

وی افزود: با توجه به وجود یک قطعه زمین به متراژ بیش از ۸۰۰ متر در هسته مرکزی شهر کرج به نام شخص متوفی، افراد سودجو با جعل مدارک انحصار وراثت در چندین مرحله در سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۴ اقدام به تصاحب ملک مورد نظر کرده ولی به دلایلی از انتقال مال غیر در آن سال‌ها عقیم ماندند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: سر انجام در سال ۱۳۹۴ شخصی با مراجعه به دفتر اسناد رسمی و با استفاده از مدارک انحصار وراثت جعلی که با حیله و سندسازی موفق به أخذ آن شده بود، اقدام به انتقال وکالتی قطعه زمین موصوف به شخص دوم می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: شخص دوم که خود از جعلی بودن مدارک انحصار وراثت اطلاع داشت، پس از انتقال رسمی سند به نام خود، اقدام به طرح دعوی علیه فروشنده در مراجع قضائی نموده و با تهدید از پرداخت هرگونه وجهی به وی امتناع می ورزد و نهایتاً در سال ۱۳۹۷ با وکالت فروشی که در دست داشته اقدام به فروش ملک به شخص سوم به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال می‌کند.

نادربیگی گفت: شخص سوم پس از خرید ملک، اقدام به أخذ مجوزهای لازم جهت ساخت و ساز و سپس فروش حدود ۲۰ واحد مسکونی از واحدهای ساخته شده به افراد دیگر می کند که با توجه به شکایت شکات، تحقیقات توسط کارآگاهان پلیس آگاهی در این رابطه آغاز شد و ۲ کلاهبردار اصلی این پرونده دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اعتراف متهمان به جرم خود مبنی بر جعل سند انحصار وراثت، خاطر نشان کرد: پس از تکمیل تحقیقات توسط کارآگاهان پلیس آگاهی و مسجل شدن بزه انتصابی، ضمن أخذ دستور قضائی هر ۲ متهم در این رابطه دستگیر و روانه زندان شدند.

انتهای پیام/ج/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا