البرز

دستگیری باند ۹ نفره کلاهبرداران واتساپی در البرز

دستگیری باند ۹ نفره کلاهبرداران واتساپی در البرز

به گزارش یولن از کرج، رسول جلیلیان، رییس پلیس فتای استان البرز، در جمع اصحاب رسانه، گفت: در پی دریافت شکایت متعدد مبنی برکلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از طریق تماس واتساپی و با شماره مجازی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که کلاهبرداران با استفاده از آرم صدا و سیما با شهروندان تماس گرفته و اعلام می‌کردند شما برنده خوش حساب یکی از اپراتورهای همراه و یا برنده مسابقه برنامه رادیویی و تلویزیونی شده اید، پس از دریافت اطلاعات کارت بانکی اقدام به خالی کردن حساب افراد و خرید با کارت های بانکی اجاره ای می کردند.

جلیلیان گفت: با تلاش شبانه روزی و اقدامات پلیسی ماموران این باند کلاهبرداری سرانجام مخفیگاهشان درکرج و تهران شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در چندین عملیات غافلگیرانه اعضای باند ۹ نفره کلاهبرداران توسط پلیس دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۵۰ نفر از شاکیان و مالباختگان شناسایی شده اند گفت: مبالغ کلاهبرداری شده بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس پلیس فتای استان در پایان از شهروندان خواست از قراردادن اطلاعات کارت بانکی به دیگران جدا خودداری کنند و کارت‌های بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند چرا که در صورت سوء استفاده از کارت بانکی، صاحب کارت بانکی نیز مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ج/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا