قزوین

دستگیری سارقان حرفه‌ای مغازه‌ها در قزوین

به گزارش خبرگزاری یولن از قزوین، علی ابراهیمی، فرمانده انتظامی استان قزوین اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه در سطح شهر قزوین، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه کارآگاهان مشخص شد که سارقان با تشکیل باند ۳ نفره با یک دستگاه خودروی سمند به‌صورت کاملا حرفه‌ای با عبور از شهرهای مختلف، ضمن شناسایی مغازه‌های فاقد دوربین و دزدگیر در مناطق مرفه‌نشین شهر، در ساعات پایانی شب اقدام به سرقت می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان قزوین بیان کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده فنی و پلیسی و بررسی سرنخ‌های به جامانده در اماکن سرقت شده، در نهایت مشخصات ۳ سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار را شناسایی کرده و پس از ردگیری دقیق آن‌ها و هماهنگی‌های قضایی در یک عملیات غافلگیرانه آ‌ن‌ها را در مخفیگاه خود واقع در استان مازندران دستگیر و به پلیس آگاهی استان قزوین منتقل کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی متهمان تاکنون به ۱۰ فقره سرقت مغازه اعتراف کرده‌اند.

ابراهیمی در پایان با بیان این‌که متهمان پس از تکمیل پرونده جهت انجام مراحل قانونی به مقامات قضایی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: تجهیز اماکن تجاری به تجهیزات بازدارنده مانند دوربین و دزدگیر تا حد زیادی این مکان‌ها را از گزند سارقان در امان نگه می‌دارد.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا