سمنان

دور زدن قانون آگهی‌های دولتی داد ارشاد را درآورد!

دور زدن قانون آگهی‌های دولتی داد ارشاد را درآورد!

به گزارش یولن از سمنان، دور زدن قانون در انتشار آگهی‌های دولتی توسط شماری از مدیران روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها داد سرپرست امور مطبوعات و فضای مجازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان را درآورد!

ابراهیم پورتقی، سرپرست امور مطبوعات و فضای مجازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در مرقومه‌ای با عنوان « مسؤولین محترم: کجا قانون گفته یک بام و دو هوا؟»، نوشته است: چرا باید وزارت نفت و شرکت‌های زیرمجموعه از انتخاب رسانه در توزیع آگهی‌هایشان مستثنی باشند؛ ولی سایر دستگاه‌ها این‌طور نیست؟

وی می‌گوید: در این شرایط، حق بسیاری از رسانه‌ها ضایع و آگهی‌ها تنها بین تعداد خاصی از رسانه‌ها توزیع می‌شود؛ از طرفی دیگر، رسانه‌ها همواره ادعا دارند که آگهی‌های نفتی را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ما نداده و باید جزو مبالغ آگهی اختصاصی در ارشاد منظور نشود.

سرپرست امور مطبوعات و فضای مجازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: اتخاذ ترتیب اثر مناسب برای تمکین قانون تمرکز آگهی‌ها توسط همه دستگاه‌های دولتی، شهرداری‌ها و حتی شرکت‌های خصوصی ازجمله آب و فاضلاب، برق و . . . ضرورت دارد.

پورتقی عقیده دارد: توزیع خارج از سامانه به محل و بستری مناسب و بی‌حاشیه برای فساد مالی، رانت، امتیازگیری و … برای هر دو طرف معادله (رسانه و روابط عمومی دستگاه) تبدیل شده است.

وی می‌گوید: با توجه به ابلاغ سرپرست سابق دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان نسبت به ارسال آگهی‌ها صرفاً از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، فقط شهرداری‌های شهمیرزاد و سرخه از این بخشنامه تمکین کرده‌اند و مابقی به‌صورت ایالاتی خودمختار عمل می‌کنند.

سرپرست امور مطبوعات و فضای مجازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان اضافه کرد: ماده ۲۹ دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی تصریح دارد نشریاتی که آگهی‌های دولتی را به‌صورت مستقیم و بدون تخصیص شناسه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از دستگاه‌ها پذیرش و درج کنند، تا سه ماه از فهرست دریافت‌کنندگان آگهی‌های دولتی حذف و از سایر حمایت‌های اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی نیز محروم می‌شوند.

پورتقی گفت: همکاران رسانه این موضوع را جدی بگیرند و قطعاً این امر اجرایی و با رسانه‌هایی که قانون را رعایت نکنند، برخورد می‌شود.

انتهای پیام/۷۴۰۰۳/م/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا