اخبار بورس

دو سهامدار عمده حقیقی ثامان چه کسانی هستند؟

دو سهامدار عمده حقیقی ثامان چه کسانی هستند؟

به گزارش یولن، سهامداران هر شرکت در یک دسته بندی به سهامداران عمده و خرد تقسیم بندی می شوند. سهامداران عمده سهامدارانی هستند که دارای بیش از یک درصد از سهام شرکت می باشند و در سایت TseTmc در بخش سهامداران هر سهم نام آن ها نمایش داده می شود.

در یک تقسیم بندی دیگر سهامداران عمده به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم بندی می شوند. سایت TseTmc در قسمت مربوط به سهامداران حقوقی نام شرکت ها را اعلام می کند اما در رابطه با سهامداران حقیقی عمده از آن ها با عنوان شخص حقیقی یاد می کند و اسامی این سهامداران عمده حقیقی نامشخص است. 

سهامداران عمده حقوقی دلایل مختلفی برای حضور در یک سهم دارند ولی بیشتر سهامداران عمده حقیقی به منظور کسب سود بعضا اقدام به خرید سنگین یک سهم می کنند و بعضا نام آن ها در لیست سهامداران عمده مشاهده می شود.

یولن قصد دارد تا با توجه به اسناد و مدارک موجود، به معرفی سهامداران عمده حقیقی هر نماد بپردازد. این بیست و پنجمین قسمت از معرفی سهامداران عمده حقیقی می باشد. با ما همراه باشید.

سهامداران عمده حقیقی ثامان چه کسانی هستند؟

هنگامی که در سایت TSETMC نماد ثامان که مربوط به شرکت سامان گستر اصفهان می‌باشد را جستجو کنید و به بخش سهامداران آن مراجعه کنید با تصویر زیر مواجه می‌شوید:

دو سهامدار عمده حقیقی ثامان چه کسانی هستند؟

همان گونه که از تصویر بالا پیداست ثامان دو سهامدار عمده حقیقی دارد که یکی حدودا ۷ میلیون سهم معادل ۱.۳۵ درصد و دیگری حدودا ۶ میلیون سهم معادل ۱.۱۲ درصد از کل سهام شرکت ثامان را در مالکیت خود دارد.

این دو نفر چه کسانی هستند؟

با بررسی تصویر زیر به این نتیجه خواهیم رسید که این دو شخص حقیقی رحیم سلطان پوری و حمید سلطان پوری ممقانی هستند که به احتمال زیاد نسبت فامیلی دارند. رحیم سلطان پوری در پایان سال گذشته ۳.۶ میلیون از سهام این شرکت را در اختیار داشته است و با توجه به آمار آن زمان مالکیت ۱.۶۶ درصد از کل سهام شرکت نیز در اختیار وی بوده است. اما در زمان نگارش این متن میزان سهام او در شرکت ثامان هر چند به حدود ۶.۷ میلیون سهم افزایش یافته است، اما درصد مالکیت آن به ۱.۳۵ درصد تنزل یافته است.

حمید سلطان پوری ممقانی نیز هم اکنون ۵.۶ میلیون از سهام این شرکت را در اختیار دارد و درصد مالکیت وی در این شرکت در مقایسه با پایان سال گذشته بدون تغییر بوده است.

دو سهامدار عمده حقیقی ثامان چه کسانی هستند؟

 

گفتنی است از دیگر سهامداران عمده حقیقی ثامان در پایان سال گذشته می‌توان با سیداحسان حسینی فرسنگی با ۱.۱۹ درصد مالکیت اشاره کرد که دیگر هم اکنون نامی از وی در میان سهامداران درصدی ثامان نیست.

 

  • آشنایی با سهامداران عمده حقیقی هر روز ساعت ۱۰ صبح از سایت یولن. باقی مطالب را از اینجا بخوانید.

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا