بین الملل

دیدار نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی با رئیس امارات

دیدار نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی با رئیس امارات

به گزارش گروه بین الملل یولن، نفتالی بنت نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در کاخ «الشاطی» به دیدار محمد بن زاید آل نهیان رئیس امارات عربی متحده رفت.

خبرگزاری رسمی امارات (وام) گزارش داد، بنت در این دیدار، انتخاب بن زاید به عنوان رئیس جدید امارات را تبریک گفت و مدعی شد که رژیم صهیونیستی در پی اقدامات مشترک با امارات است تا بتواند افقهای همکاری خود را در مرحله آینده گسترش دهند.

دیدار نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی با رئیس امارات

بن زاید هم از مواضع بنت نسبت به حکومت و مردم امارات قدردانی کرد. در این دیدار طرفین، «مسیرهای همکاری دوجانبه و فرصتهای توسعه در زمینه‌های مختلف به ویژه سرمایه‌گذاری، اقتصادی و توسعه در خصوص امنیت غذایی و بهداشت را بررسی کردند».

دیدار نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی با رئیس امارات

 

سفر نفتالی بنت به ابوظبی در شرایطی صورت گرفته که بیست و دوم اردیبهشت ماه «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی هم به امارات عربی متحده سفر کرده بود. وی به همراه تنی چند از وزرای کابینه تل‌آویو برای عرض تسلیت به مناسبت فوت «خلیفه بن زاید» رئیس سابق امارات به ابوظبی رفته بود.

پس از درگذشت خلیفه بن زاید آل نهیان، «شورای عالی اتحاد» امارات عربی متحده، محمد بن زاید آل نهیان را به‌ عنوان رئیس دولت این کشور انتخاب کرد.

غرب، اردن، مصر، امارات، بحرین و سودان شش کشور  عربی بودند که با میانجیگیری دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا دست به عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی زدند. امارات، بحرین جزو اولین کشور‌هایی بودند که با وساطت آمریکا با رژیم صهیونیستی روابط خود را عادی‌سازی کردند. مغرب و رژیم صهیونیستی همچنین توافقنامه‌ای در زمینه اقتصادی و تجاری امضا کردند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا