سمنان

راه‌اندازی کتابخانه در مهمان‌شهر اتباع خارجی سمنان

راه‌اندازی کتابخانه در مهمان‌شهر اتباع خارجی سمنان

به گزارش یولن از سمنان، مهدی شرفیه مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان صبح امروز در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان اظهار کرد: باید توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی، آموزشی و اجتماعی اتباع خارجی داشته باشیم.

وی افزود: برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید نقاط ضعف و آسیب‌ها را شناسایی کرد و با راه‌اندازی اتاق‌های اندیشه با حضور صاحب‌نظران این حوزه، برای آن‌ها طرح و برنامه‌هایی را ارائه دهیم.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان تصریح کرد: هرچه در حوزه سواد و آگاهی اجتماعی بیشتر کار شود، کمتر دچار آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی خواهیم شد.

شرفیه با اشاره به استقبال اتباع خارجی از کتابخانه موجود در مهمان شهر سمنان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر اتباع ساکن در مهمان شهر، مشارکت خوبی در انجام فعالیت‌های فرهنگی این کتابخانه دارند.

تدابیر ویژه برای افزایش مراجعه اتباع خارجی به کتابخانه‌ها

محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان هم در این دیدار به بیان نکاتی در خصوص استفاده از ظرفیت اعضای اتباع کتابخانه‌های عمومی و همچنین دانش‌آموزان پرداخت.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: باید تلاش کنیم در هر شرایطی کتاب‌خوانی را در جامعه فراگیر کنیم.

طاهریان افزود: همان اندازه که تکنولوژی نقش بسزایی در آگاهی افراد دارد، مطالعه نیز می‌تواند در پرورش روحیه و تفکر بشر اثرگذار باشد و به ارضای نیازهای عاطفی و هنری روح انسان کمک کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان همچنین از پیگیری تأمین و جذب منابع موردنیاز اتباع و برطرف کردن موانع عدم مراجعه اتباع خارجی به کتابخانه‌های استان سمنان خبر داد.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا